Praca najemna i kapitał

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Marksizmu-Leninizmu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów
Fox Mulder

Napisane przez K. Marksa w języku niemieckim. Po raz pierwszy ogłoszono w formie artykułu w "Neue Rheinische Zeitung" nry 264-267, 269. 5-8 i 11 kwietnia 1849 r. Jako oddzielną broszurę wydano w Berlinie z przedmową i pod redakcją F. Engelsa w 1891 r.

źródło opisu: ostatnia strona broszury

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Tomasz | 2012-11-11
Na półkach: Przeczytane, Polityka, Filozofia
Przeczytana: 10 listopada 2012

Po przeczytaniu tej pozycji można dojść do wniosku, bądź utwierdzić się w przekonaniu, że socjalizmy tworzą się w oparciu o nienawiść do posiadaczy czegokolwiek ponad stan średni.
Czytałem z nadzieją znalezienia odpowiedzi na pytanie: "Co skłania socjalistów do swoich poglądów?" Zawiodłem się.