Jak wspierać dziecko w rozwoju. Podręcznik psychoanalizy dla rodziców

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Jak zdobywamy wiedzę o rozwoju dziecka? Proces edukacji, w który wprowadza nas autorka, polega w głównej mierze na odkrywaniu tego, co już wiemy, tylko nie wiedzieliśmy, że wiemy, a więc powiązaniu tego, co podpowiada nam intuicja i doświadczenie, z nowymi informacjami.

Ania | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Książka dla każdego rodzica! Nie czyta jej się lekko, choć im dalej tym lepiej. Książka w pytaniach i odpowiedziach, ale ja czytałam od początku do końca. Etapy rozwoju dziecka występują w książce naprzemiennie, to utrudnia czytanie tylko etapu który nas interesuje, ale moim zdaniem warto przeczytać całą książkę. Mi bardzo otworzyła oczy jeśli chodzi o to jak dziecko widzi świat (rozwojowo, emocjonalnie), jakie zachowania są prawidłowe (przejściowe) na jakich etapach życia dziecka, mimo że nie są przez nas często mile widziane :) Jakie zachowania powinny zwrócić naszą uwagę.
Ta książka to (niestety) nie jest instrukcja obsługi dziecka, autorzy zwracają uwagę, że rozwój każdego dziecka jest indywidualny i że czasem z problemami warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

wera2612 | 2016-05-21
agape | 2013-07-21