Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja

978-83-60157-71-8
muzyka Red Hot Chili Peppers

Na początek:

John Frusciante > Josh Klinghoffer

Przez całe gimnazjum i liceum byłem "katowany" RHCP przez kolegę, który miał i ma fioła na ich punkcie. Solówki, koncerty itd. W związku z tym, czytanie książki, która jest naszpikowana ciekawostkami, historią, recenzjami i genezami utworów było bardzo ciekawe. Mocno wytłuszczony jest temat projektów solowych członków zespołu. Trochę mało Chada. Wydanie z 2017 opiewa w informacje odnośnie nowej płyty.

Na początek:

John Frusciante > Josh Klinghoffer

Dobra, interesująca biografia jednego z najważniejszych zespołów przełomu XX i XXI wieku. Kompleksowa historia jego członków bez pominięcia wątku Johna Frusciante i bez wartościowania kto jest lepszy. Miejscami język był dość toporny, choć patrząc na treść, nie razi.

Obowiązkowa pozycja dla fanów RHCP.
Według mnie autor mógł pokusić się o więcej faktów z życia, ciekawych wątków i anegdot związanych z zespołem. Na uwagę zasługują zawarte w książce opisy powstania i znaczenia utworów z poszczególnych płyt, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i inaczej "spojrzeć" na dotychczasowo słuchane piosenki. Polecam.

Obowiązkowa pozycja dla fanów RHCP.

Rewelacja, widać że autor poświęcił książce czas i wysiłek, to czuć (tak jak w muzyce RHCHP).

Do ostatniej gwiazdki zabrakło jednej rzeczy, a w zasadzie wycięcia osobistych opinii nt. poszczególnych kawałków, do których autor ma oczywiście pełne prawo, jednak jak powszechnie wiadomo lepiej pozostawić to osobistym odczuciom czytelnika.

Poza tym świetna robota!

Poza tym świetna robota!

Do połowy książki nie mogłem się oderwać. Potem troszkę klimat siadł. Może dlatego, że więcej się działo, gdy byli młodsi? Ale polecam, szczegółów bardzo dużo. Widać, że autor się postarał :)

Dużo bezpośrednich cytatów, szeroka analiza muzyki, ogólnie same pozytywy. Miałem tylko dwa problemy podczas lektury: odmiana nazwiska Frusciante, która mocno raziła i z którą wcześniej się nie spotkałem, a także pomyłki w nazwach własnych ( Aphex Twins ? ).

Świetna książka dla wszystkich, którzy interesują się historią zespołu, jednak brakowało mi jednek rzeczy: książka została wydana tuż przed koncertem RHCP w Polsce, szkoda, bo na końcu mogłaby znaleźć się relacja z niego.

Historia NAJLEPSZEJ KAPELI w jedym tomie, czy może być coś lepszego? :)

Historia NAJLEPSZEJ KAPELI w jedym tomie, czy może być coś lepszego? :)

Świetna, zabawna i czasem komicznie urokliwa tak jak panowie z RHCP

Świetna, zabawna i czasem komicznie urokliwa tak jak panowie z RHCP

Książka niesamowita, genialnie ukazuje wzloty i upadki, sytuacje miłe jak i smutne (np śmierc Hillela),ukazuje również każdego członka kapeli od początku, lecz też jak zmieniał się na przestrzeni lat. Książka świetna :)

Polecam ;d

Polecam ;d

• Muzyka
  • Biografie
  • Muzyczne
  • Biografie muzyków, etc.
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja