Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja

muzyka Red Hot Chili Peppers

więcej Więcej

Na początek:

John Frusciante > Josh Klinghoffer

Przez całe gimnazjum i liceum byłem "katowany" RHCP przez kolegę, który miał i ma fioła na ich punkcie. Solówki, koncerty itd. W związku z tym, czytanie książki, która jest naszpikowana ciekawostkami, historią, recenzjami i genezami utworów było bardzo ciekawe. Mocno wytłuszczony jest temat projektów solowych członków...

Dobra, interesująca biografia jednego z najważniejszych zespołów przełomu XX i XXI wieku. Kompleksowa historia jego członków bez pominięcia wątku Johna Frusciante i bez wartościowania kto jest lepszy. Miejscami język był dość toporny, choć patrząc na treść, nie razi.

Najlepsza biografia muzyczna jaką do tej pory przeczytałem!!! Uważam, że takie książki powinni pisać ludzie tacy jak Bartek Koziczyński. Wieloletni oddani fani zespołu, którzy widzieli niejeden koncert i odbyli niejedną rozmowę z muzykami.

Ta biografia to największa uporządkowana skarbnica wiedzy o Red Hot Chilli Peppers jaką możemy znaleźć na naszym rynku. Znajdziemy w...

Obowiązkowa pozycja dla fanów RHCP.
Według mnie autor mógł pokusić się o więcej faktów z życia, ciekawych wątków i anegdot związanych z zespołem. Na uwagę zasługują zawarte w książce opisy powstania i znaczenia utworów z poszczególnych płyt, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i inaczej "spojrzeć" na dotychczasowo słuchane piosenki. Polecam.

Rewelacja, widać że autor poświęcił książce czas i wysiłek, to czuć (tak jak w muzyce RHCHP).

Do ostatniej gwiazdki zabrakło jednej rzeczy, a w zasadzie wycięcia osobistych opinii nt. poszczególnych kawałków, do których autor ma oczywiście pełne prawo, jednak jak powszechnie wiadomo lepiej pozostawić to osobistym odczuciom czytelnika.

Poza tym świetna robota!

Wszystko zaczęło się w 1983 roku w Kaliforni, kiedy to decyzją trzech uczniów z Fairfax Highschool, Anthony’ego Kiedisa, Hillela Slovaka, Jacka Ironsa i Michaela „Flea” Balzary’ego powstał zespół grający początkowo pod nazwą Tony Flow and the Majestic Masters of Mayhem. Częstym zjawiskiem w przypadku zespołów jakiegokolwiek gatunku jest zmiana składu. W przypadku chłopaków...

Na półkach: , , , ,

Dobra, wyczerpująca biografia.

Do połowy książki nie mogłem się oderwać. Potem troszkę klimat siadł. Może dlatego, że więcej się działo, gdy byli młodsi? Ale polecam, szczegółów bardzo dużo. Widać, że autor się postarał :)

Dużo bezpośrednich cytatów, szeroka analiza muzyki, ogólnie same pozytywy. Miałem tylko dwa problemy podczas lektury: odmiana nazwiska Frusciante, która mocno raziła i z którą wcześniej się nie spotkałem, a także pomyłki w nazwach własnych ( Aphex Twins ? ).

Książka niesamowita, genialnie ukazuje wzloty i upadki, sytuacje miłe jak i smutne (np śmierc Hillela), ukazuje również każdego członka kapeli od początku, lecz też jak zmieniał się na przestrzeni lat. Książka świetna :)

Polecam ;d

• Muzyka
  • Biografie
  • Muzyczne
  • Literatura polska
  • Biografie muzyków, etc.

Dodaj cytat z książki Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja