Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej

Okładka książki Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej
Krzysztof MingeNatalia Minge Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
228 str. 3 godz. 48 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Samo Sedno
Tytuł oryginału:
Techniki samorozwoju
Wydawnictwo:
Edgard
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
228
Czas czytania
3 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377881675
Tagi:
psychologia
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Jak wspierać rozwój dziecka Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 10,0
Jak wspierać r... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Cytrynowa bateria i inne eksperymenty Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 10,0
Cytrynowa bate... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Trening umysłu dla seniorów Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 5,0
Trening umysłu... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 6,7
Jak uczyć się ... Krzysztof Minge, Na...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
44 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
744
109

Na półkach: , ,

(recenzja z: http://bibliotekamysli.blogspot.com/2013/06/przysiady-i-pompki-dla-mozgu-poznaj.html)

Przysiady i pompki dla mózgu. Poznaj techniki samorozwoju

W dobie mediów elektronicznych ciężko jest zapanować nad przepływającym przez palce czasem. Nie są to pseudo wynaturzenia domorosłego filozofa, ale niezaprzeczalny fakt. Ucząc się mamy ochotę "tylko na chwilę" zajrzeć na Facebooka, bo być może coś nas ominie. W rzeczywistości nie zauważamy, gdy jesteśmy kolejną godzinę "w plecy". Robiąc sobie przerwę w nauce włączamy telewizor. Dochodzi kolejna nieplanowana godzina spędzona na czymś, czego wcześniej nie zamierzaliśmy praktykować, a w konsekwencji rezygnujemy z wielu rzeczy, których mieliśmy się nauczyć, bo nie wyrobiliśmy z czasem. Przykre, ale prawdziwe. Ale czy cała wina leży po naszej stronie? Pewnie nie. Możemy jednak co nieco zmienić. Wystarczy trochę samozaparcia i chęci. Na samorozwój za późno nie jest chyba nigdy. Nie wychodząc z takiego założenia chciałem zajrzeć do książki Techniki samorozwoju dwójki psychologów: Natalii i Krzysztofa Minge.

Na lekturę wybrałem sobie z jednej strony dobry, a z z drugiej zły czas, bowiem zabrałem się za nią tuż po sesji. Po zdaniu wielu egzaminów nadeszły wakacje, czyli czas na znalezienie dla siebie odrobinę większej ilości czasu, niż podczas akademickich zajęć i prac związanych z kierunkiem studiów. Jednak wiele z zawartych w książce treści przydałoby się przed rozpoczęciem przygotowań do egzaminów. W środku bowiem ćwiczenia na koncentrację, rozluźnienie, poprawę pamięci, kreatywność, planowanie dnia nauki, uniknięcie pułapek związanych z rozproszeniem. Może dziwić tak duża ilość poruszanych tematów w obrębie niepozornej, bo zeszytowego formatu książki. W dodatku liczącej kilkadziesiąt stron ponad dwustu. Poradnik to taka mieszanka różnych tematów, pozbawiona jednak chaosu. Rozdziały czasem są bardzo krótkie, ale usystematyzowane, przejrzyste, poświęcone tym tematom, które w danej części muszą się znaleźć w konkretnym kontekście. Jest coś o technikach szybkiego czytania, znalazł się nawet sposób na przetrwanie nudnych wykładów, przyspieszenie tempa czytania, czy też rozwiązywania problemów i uczestniczenia w "burzy mózgów". Całości towarzyszą oczywiście ćwiczenia - ćwiczenia bardzo zróżnicowane. Niektóre wywołały na mojej twarzy uśmiech, ale nie dlatego, aby były słabe lub nieskuteczne. Mają sens, są dobre, ale mogą brzmieć trochę niepoważnie. Po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że w tym szaleństwie jednak jest jakaś metoda. Bo czy często cały sens nie leży w prostocie? Kojarzenie sobie cyfr z przedmiotami albo nauka trudnych słów (zarówno tych z języka polskiego, jak i obcego) na zasadzie skojarzeń, zbitek wyrazów, czy też wyobrażeń może wydawać się troszkę naiwna, ale nikt mi nie wmówi, że taki sposób jest nieskuteczny. Identycznie przyswajają wiedzę miliony ludzi, a więc metody jak najbardziej skuteczne i pomocne. Co więcej: sam zauważyłem, że wiele technik (czasem odrobinę zmodyfikowanych) wykorzystywałem w nauce, przy ćwiczeniu pamięci, koncentracji, technice usprawniania pracy mózgu, zanim poznałem tę książkę. Nawet przez chwilę się zastanowiłem nad tym, jak to możliwe. Odpowiedź była prosta: robiłem coś, ale nie zdawałem sobie z tego sprawy. Skąd mogłem wiedzieć, że mózg sam szukał najprostszych i najefektywniejszych dla siebie dróg aby zadbać o swoje "interesy". Wiele z tych metod pewnie wykorzystujemy nieświadomie, ale ich poznanie, posegregowanie, nazwanie umożliwi nam świadome zarządzanie nimi, skuteczniejsze wykorzystanie. To tak jak z obrazami impresjonistów: bez obycia ze sztuką mogą nam się podobać, będą oddziaływać na wyobraźnię, ale poznanie techniki, warsztatu twórcy, symboliki dzieła umożliwi pełniejsze wrażenia estetyczne, niż też przed zdobyciem wiedzy z zakresu sztuki.

Jeśli miałbym tę książkę podsumować krótko, powiedziałbym o niej, że to taki zbiór wszystkiego tego, co stanowi absolutną podstawę do efektywniejszej pracy naszego mózgu, a co za tym idzie: lepszego wykorzystania mechanizmów pamiętania, koncentracji, kojarzenia, czytania zarówno szybszego, jak i ze zrozumieniem. Samo przeczytanie jeszcze rewolucji nie uczyni, ale załączone ćwiczenia w pełni wystarczą, bowiem autorzy dając przykład zadania zachęcają do stworzenia samemu podobnych poleceń i wykonywania ich w wolnych chwilach. Tak jak piszą autorzy: nie ma wśród nad osób, które mają większe lub mniejsze predyspozycje, wszystko tak naprawdę zależy od nas, od naszego zaangażowania. Twórcy poradnika jasno zaznaczają, że praca, praca i jeszcze raz praca, i każdy z nas może wypracować idealną pamięć, czy też lepsze przyswajanie wiedzy. I ja autorom wierzę, bo są w tym przekonujący. Nie obiecują gruszek na wierzbie, ale realne efekty w zamian za odpowiednie zaangażowanie.

(recenzja z: http://bibliotekamysli.blogspot.com/2013/06/przysiady-i-pompki-dla-mozgu-poznaj.html)

Przysiady i pompki dla mózgu. Poznaj techniki samorozwoju

W dobie mediów elektronicznych ciężko jest zapanować nad przepływającym przez palce czasem. Nie są to pseudo wynaturzenia domorosłego filozofa, ale niezaprzeczalny fakt. Ucząc się mamy ochotę "tylko na chwilę" zajrzeć...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    199
  • Przeczytane
    60
  • Posiadam
    44
  • Teraz czytam
    11
  • Ulubione
    4
  • Chcę w prezencie
    3
  • Rozwój osobisty
    3
  • E-book
    2
  • Jak się uczyć
    2
  • Ebook
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Techniki samorozwoju czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej


Podobne książki

Przeczytaj także