rozwińzwiń

Jak wspierać rozwój dziecka

Okładka książki Jak wspierać rozwój dziecka Krzysztof Minge, Natalia Minge
Okładka książki Jak wspierać rozwój dziecka
Krzysztof MingeNatalia Minge Wydawnictwo: Samo Sedno poradniki dla rodziców
Kategoria:
poradniki dla rodziców
Wydawnictwo:
Samo Sedno
Data wydania:
2023-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2023-01-01
Język:
polski
Średnia ocen

10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Cytrynowa bateria i inne eksperymenty Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 10,0
Cytrynowa bate... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Trening umysłu dla seniorów Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 5,0
Trening umysłu... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 6,7
Jak uczyć się ... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi? Krzysztof Minge, Natalia Minge
Ocena 7,5
Zgodne rodzeńs... Krzysztof Minge, Na...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
842
740

Na półkach:

„Postrzeganie dziecka, jako biernego, a okresu niemowlęcego jako czasu przejściowego, w którym największym osiągnięciem jest nauka chodzenia, jest całkowicie niesłuszne. Jest to bowiem okres , w którym w największym stopniu wykształcają się możliwości intelektualne, jakimi człowiek dysponować będzie przez resztę życia. Do czwartego roku życia mózg wykształca się w 40 procentach, a do szóstego roku życia – w 80 procentach”[1]. Pewnie niektórzy z was wpadli w panikę, bo to krótki okres. Spokojnie drodzy opiekunowie małych dzieci. Nie jesteście sami. Znaleźć możecie publikacje, które pomogą wam wykorzystać ten okres efektywnie. Przykładowo książka Natalii i Krzysztofa Minge o wiele mówiącym tytule „Jak wspierać rozwój dziecka?”.

Od razu zamknę buzie malkontentom i napiszę, że nie jest to poradnik, który ma za zadanie tresować młodego człowieka, aby wygrał „wyścig szczurów”. Autorzy pokazują raczej jaki potencjał ma rozwijający się mózg dziecka, bo patrząc na bezbronne, leżące niemowlę łatwo to przegapić. A chociażby tempo zmian, nauki takiego bobasa powinno nam dać do myślenia. Ponad to Natalia i Krzysztof Minge pokazują jak ważne są dla rozwoju dziecka prozaiczne, z punktu widzenia dorosłego, czynności, jak chociażby noszenie i bujane, które stają się czymś wstydliwym. Kto z rodziców małych dzieci nie usłyszał chociaż raz: „Nie noś, bo przyzwyczaisz”? A powinno się to zmienić na: „Noś będziesz mieć mądre dziecko”. Coraz głośniej mówi się też, że grające, „edukacyjne” zabawki wcale nie są takie edukacyjne. Dlatego w książce znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Co zamiast?”. Autorzy proponują szereg aktywności, zabaw, które wspomogą przyswajanie wiedzy w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla młodego człowieka.

Powiem wam, że czytałam tę książkę z wypiekami na twarzy skrzętnie robiąc notatki i na bieżąco zapisując pomysły. Jak się okazuje dzieciom wcale nie są potrzebne specjalne kursy czy drogie materiały edukacyjne. Wystarczy trochę chęci, uważności oraz konsekwencji ze strony opiekuna i przy niewielkich zasobach pieniężnych można uczyć dzieci dosłownie wszystkiego. Dla mnie ta lektura była mega kopem motywacyjnym.

Obszarów, w jakich można pracować jest mnóstwo i dowolnie można modyfikować sposoby ich rozwijania. Natalia i Krzysztof Minge dają pewne propozycje, jednak nie sposób wyczerpać tematu. Dlatego cieszy mnie, że po każdym rozdziale jest bibliografia, z której można czerpać i dalej edukować się, jak efektywnie i atrakcyjnie spędzać czas z dzieckiem.

Najwięcej z poradnika „Jak wspierać rozwój dziecka?” wyciągną rodzice tych najmłodszych. Autorzy nie każą zwlekać. Piszą dużo o rozwojowej mocy bliskości i mają propozycje zabaw dla już 3 miesięcznych dzieci. Taka książka pomoże stworzyć swego rodzaju długodystansowy plan wspierający rozwój dziecka. Niemniej jako mama dwulatka i sześciolatki stwierdzam, że i dla mnie była to ogromnie pouczająca i inspirująca lektura. Szczerze polecam. Przed naszymi dzieci świat stoi otworem nauczmy je z czerpać z niego pełnymi garściami.

[1] Natalia Minge, Krzysztof Minge, „Jak wspierać rozwój dziecka?”, wyd. Samo sedno, Warszawa 2023, s. 14.

„Postrzeganie dziecka, jako biernego, a okresu niemowlęcego jako czasu przejściowego, w którym największym osiągnięciem jest nauka chodzenia, jest całkowicie niesłuszne. Jest to bowiem okres , w którym w największym stopniu wykształcają się możliwości intelektualne, jakimi człowiek dysponować będzie przez resztę życia. Do czwartego roku życia mózg wykształca się w 40...

więcej Pokaż mimo to

avatar
440
341

Na półkach: , , , ,

Każdy z nas rodziców robi co może by wychować swoją Pociechę najlepiej jak się da i wspierać ją we wszystkich działaniach. Nie zawsze jest to jednak takie oczywiste i proste. Właśnie tu z pomocą przyszła mi ta pozycja. Po lekturze poczułam najprawdziwszą ulgę, że idę w dobrym kierunku prowadząc Antosia za rączkę ku dorosłości 😍. Czy wiedzieliście, że dziecko ma właściwie nieograniczoną możliwość uczenia się i zapamiętywania aż do 6 roku życia? Potrafi nauczyć się kilku języków, czytania, może stać się i naprawdę wielu innych różnych przydatnych rzeczy 😍. Gdy mija ten magiczny okres w jego życiu jego możliwości nieco się ograniczają. Ale jak to osiągnąć? Ta książka wszystko jasno i przystępnie wyjaśnia, podaje masę przykładów, podsuwa czynności i zabawy, które pomogą nam w dalszym rozwoju dziecka. Na koniec każdego tematu mamy krótkie notki z najważniejszymi wskazówkami do zapamiętania i wykorzystania. Kolejna niezwykle ważna pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego rodzica ❤️.

Każdy z nas rodziców robi co może by wychować swoją Pociechę najlepiej jak się da i wspierać ją we wszystkich działaniach. Nie zawsze jest to jednak takie oczywiste i proste. Właśnie tu z pomocą przyszła mi ta pozycja. Po lekturze poczułam najprawdziwszą ulgę, że idę w dobrym kierunku prowadząc Antosia za rączkę ku dorosłości 😍. Czy wiedzieliście, że dziecko ma właściwie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
641
572

Na półkach:

Jeszcze zanim zostałam mamą czułam odpowiedzialność, którą niesie za sobą rodzicielstwo. Kiedy urodziła się Iga wiedziałam, że chcę dla niej wszystkiego co najlepsze. WSZYSTKIEGO z pełną mocą tego słowa. Znacie to uczucie, gdy chcecie dziecku uchylić nieba? Na pewno znacie 😉 Dziś chciałam Wam pokazać książkę, która pokazuje nam, rodzicom jak wprowadzić tę myśl w życie.

"Jak wspierać rozwój swojego dziecka" to pozycja, która w kilkunastu rozdziałach porusza kwestię rozwoju dzieci praktycznie we wszystkich obszarach funkcjonowania oraz proponuje metody i sposoby, które ten rozwój nie tylko wspierają, ale i wynoszą na wyżyny dziecięcej możliwości.

Dowiemy się z niej jak wygląda rozwój zmysłów oraz dlaczego aktywność fizyczna jest tak istotna już od narodzin. Poczytamy jak prawidłowo rozwijać i stymulować mózg dziecka, jak wspierać mowę i naukę czytania, jak pobudzać zdolności matematyczne czy językowe oraz po co tak naprawdę i w jaki sposób przekazywać dzieciom konkretną wiedzę. Wreszcie sprawdzimy jak rozwijają się pamięć i wspomnienia, jak działa koncentracja, emocje czy jakie zagrożenia w rozwoju dzieci napotkamy na swojej drodze.

To naprawdę fascynująca lektura, która potrafi rozbudzić chęci do działania, ale też trochę wymusza uporanie się z poczuciem winy. Choć momentami możemy odczuwać, że robimy za mało, że coś w rozwoju naszych dzieci zaprzepaściliśmy, szybko stawia nas do pionu, tłumacząc, że najważniejsze we wspieraniu dzieci jest nasza rodzicielska autentyczność i postępowanie w zgodzie ze sobą, swoimi możliwościami i preferencjami. Zdecydowanie polecam Wam tę lekturę.

Jeszcze zanim zostałam mamą czułam odpowiedzialność, którą niesie za sobą rodzicielstwo. Kiedy urodziła się Iga wiedziałam, że chcę dla niej wszystkiego co najlepsze. WSZYSTKIEGO z pełną mocą tego słowa. Znacie to uczucie, gdy chcecie dziecku uchylić nieba? Na pewno znacie 😉 Dziś chciałam Wam pokazać książkę, która pokazuje nam, rodzicom jak wprowadzić tę myśl w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    2
  • Teraz czytam
    2
  • .2023
    1
  • Może kupić
    1
  • Dla dzieci
    1
  • 2023
    1
  • RODZICIELSTWO
    1
  • Recenzenckie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak wspierać rozwój dziecka


Podobne książki

Przeczytaj także