Jak uczyć się szybciej i skuteczniej

Okładka książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej Krzysztof Minge, Natalia Minge
Okładka książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej
Krzysztof MingeNatalia Minge Wydawnictwo: Edgard, Samo Sedno Seria: Samo Sedno poradniki
poradniki
Samo Sedno
Jak uczyć się szybciej i skuteczniej
Edgard, Samo Sedno
2017-07-12
2017-07-12

Okładka książki Jak wspierać rozwój dziecka Krzysztof Minge, Natalia Minge
Jak wspierać r... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Cytrynowa bateria i inne eksperymenty Krzysztof Minge, Natalia Minge
Cytrynowa bate... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Trening umysłu dla seniorów Krzysztof Minge, Natalia Minge
Trening umysłu... Krzysztof Minge, Na...
Okładka książki Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu trwałej więzi? Krzysztof Minge, Natalia Minge
Zgodne rodzeńs... Krzysztof Minge, Na...

Wbrew tytułowi - książka nie tylko dla uczniów, przecież mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie.
Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Otrzymamy tutaj informację o tym jak nauczyć się szybciej czytać, lepiej zapamiętywać, uczyć się, a także jak obudzić swoją kreatywność. Czytelny spis treści pozwala szybko dotrzeć do interesujących nas zagadnień. Dla mnie najfajniejsze jest to, że na początku i końcu każdego rozdziału znajdziemy krótką informację. Dzięki zawartych w książce licznych ćwiczeń, zostajemy zaangażowani i uczymy się szybciej wiedzy z książki. Polecam. To książka, do której warto wracać, aby przyswajać wiedzę;)

Świetna pozycja, jak chodzi o ćwiczenie koncentracji, pamięci, nauki szybkiego czytania czy ćwiczeniu kreatywności. Masa ciekawych ćwiczeń rozwijających powyższe umiejętności. W ciągu kilkunastu minut można nauczyć się np. zapamiętać 40 słów. Nauka szybkiego czytania to dłuższa sprawa, ale praktyczne ćwiczenia pokazują od czego zacząć i jak ćwiczyć, aby wypracować takie umiejętności.

Dla osób, które chcą się zapoznać z "łańcuchowa metodą zapamiętywania", czy też wiedzieć na czym polega zakotwiczenie bez jakiś czarodziejskich sztuczek a la zapamiętywanie 60 kart w odpowiedniej kolejności. Całkiem są przyjemne ćwiczenia pomiędzy omawianymi zagadnieniami. Wyjadacze mogą raczej pominąć tą książę.

Mam problemy z koncentracją i motywacją.. Ta książka naprawdę działa i proponuje kilka ciekawy tricków, które używam na co dzień, żeby uczyć się szybciej i skuteczniej.

Wrzesień ma się ku końcowi - uczniowie już od kilku tygodni zmagają się ze szkolnymi wyzwaniami, a i studenci wkrótce zapełnią uczelniane sale. Bardzo aktualne jest więc pytanie, jak się uczyć, żeby przyswajana wiedza została w głowie, a czas spędzony na nauce był wykorzystany jak najefektywniej. Właśnie tę kwestię, choć nie tylko, omawiają Natalia i Krzysztof Minge w swojej książce: “Jak uczyć się szybciej i skuteczniej”.

Państwo Minge to para psychologów z wieloletnim doświadczeniem, między innymi w zakresie technik samorozwoju, opisanych w niniejszej książce. Chociaż tytuł sugeruje, że ta pozycja skierowana jest raczej dla osób uczących się, tak naprawdę zawarte w niej zagadnienia mają o wiele szerszy zakres i przydadzą się każdemu, od pracownika biurowego po gospodynię domową.

Wydawałoby się, że nauka czy praca to prosty proces - wystarczy usiąść, otworzyć podręcznik lub włączyć komputer i zabrać się do roboty. Nic bardziej mylnego. Na naszą efektywność wpływa wiele czynników, a owocna praca/nauka wymaga odpowiedniego przygotowania. Z tego poradnika dowiecie się, jak zorganizować sobie miejsce pracy, jak zarządzać poświęconym na nią czasem i odciąć się od czynników zewnętrznych, walczących o naszą uwagę. Poznacie również różne techniki koncentracji i zapamiętywania, które ułatwią wam codzienne życie - na przykład zapamiętanie listy zakupów, ważnego numeru telefonu, czy nazwisk nowo poznanych ludzi. Podążając za wskazówkami państwa Minge możecie też trenować swoją kreatywność, umiejętność rozwiązywania konfliktów, a także - co powinno szczególnie ucieszyć wszystkich moli książkowych - nauczyć się czytać szybciej i z większym zrozumieniem.

Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, tak, aby każdy mógł zrozumieć jej treść, bez znajomości specjalistycznego naukowego słownictwa. Obszerny i czytelny spis treści pozwala szybko dotrzeć do konkretnych, interesujących nas zagadnień, na początku każdego rozdziału znajdziemy krótką informację, czego możemy się dowiedzieć, czytając kolejne strony, a krótkie podsumowania i ważne fragmenty, wyróżnione w ramkach, sprzyjają lepszemu zapamiętaniu przeczytanej treści.

Nie mamy tu do czynienia z jedną z tych pozycji, które przekazują tylko suchą teorię, ale dzięki wpleceniu w tekst licznych ćwiczeń, autorzy angażują czytelnika i starają się, aby czerpał jak najwięcej korzyści z lektury. Sumienne wykonywanie wszystkich przedstawionych ćwiczeń z pewnością pomoże wam rozwijać wasze umiejętności i lepiej wykorzystywać możliwości własnego mózgu.

“Jak uczyć się szybciej i skuteczniej” jest książką idealną dla wszystkich, którzy mają problemy z pamięcią i koncentracją, a chcą poprawić wydajność swojej pracy i nauki. Myślę jednak, że niezależnie od tego, kim jesteśmy i czym zajmujemy się w życiu, czas spędzony na lekturze tej pozycji nie będzie zmarnowany, ale przyniesie długofalowe korzyści i pozwoli nam podchodzić do codziennych zadań z otwartym umysłem, gotowym na nowe wyzwania.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Jak się uczyć
  • 2017 - 120 książek

Dodaj cytat z książki Jak uczyć się szybciej i skuteczniej