Kobiety Hitlera. Życie intymne dyktatora

Wydawnictwo: Amber
Hitler and Women. The Love Life of Adolf Hitler

Adolf Hitler nie dopuszczał, by tajemnice jego alkowy ujrzały światło dzienne. Każdy, kto je poznał, był likwidowany lub musiał ratować się ucieczką. Na podstawie relacji świadków, raportów z przesłuchań, osobistych wyznań i nieznanych prywatnych dokumentów - listów, wspomnień, pamiętników - Ian Sayer i Douglas Botting usiłują odtworzyć prawdę o życiu uczuciowym i erotycznym Wodza Trzeciej Rzeszy. A było w nim wiele kobiet. Jedna odebrała sobie życie, druga po nieudanej próbie samobójczej do śmierci pozostała w szpitalu. Inna wiele lat po wojnie z rozrzewnieniem wspominała, jak ziściła się jej miłość w ramionach ukochanego Fuhrera. Na jedne wywarł wpływ niszczycielski, na innych jednak robił magnetyczne wrażenie. Władza ma moc powszechnego uwodzenia dla wielu kobiet przebywanie z Hitlerem było "jak siedzenie w pobliżu słońca".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Agacha | 2015-12-27
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Książka ciekawa i napisana przystępnym językiem. Choć zarzyło się kilka niepotrzebnych powtórzeń. Ogólnie książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Myślę, że warto było się z nią zapoznać.

Polaa | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Jak dla mnie książka trochę nudna. Mogłoby być tu zawartych jeszcze więcej informacji o kobietach Hitlera i jego życiu erotycznym. I jak dla mnie za mało szczegółów dotyczących jego relacji z matką. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Solyenna | 2014-08-19
Przeczytana: 2013 rok

Hitler. Jego nazwisko wyzwala w ludziach skrajne emocje. Nienawiść, pogarda, strach, podziw czy- choć trudno w to uwierzyć- uwielbienie. Wszystko da się uzasadnić. Na nienawiść i pogardę pracował całe życie, strach- nie opuszcza ludzi tak łatwo, podziw- dla wielkiego umysłu stratega i wreszcie uwielbienie- okazywane mu przez pseudo- nazistowskie ugrupowanka, wykrzykujące z zapałem koślawy hymn III Rzeszy .
Dzięki książce, w której punktem wyjścia są relacje nawiązywane z kobietami, można spojrzeć na niego nie przez pryzmat wojny, którą rozpętał, nie przez pryzmat bitew, manewrów strategicznych czy propagandowych wystąpień. Może to właśnie tak bardzo mnie przeraziło- to chwilowe „zapomnienie” jego zbrodni. I kiedy zaczęłam współczuć serdecznie temu małemu, zakompleksionemu człowieczkowi, który przyczynił się do śmierci jedynej kobiety, która – jak sam twierdził- kochał, kiedy zaczęłam uśmiechać się pod nosem czytając o narzeczeńskich awanturach, które wybuchały między nim a Ewa...

bez_odbioru | 2013-07-15

Książka jest napisana lekko i przystępnie, więc wszystkim obawiającym się ciężaru jaki może nieść za sobą tytuł- polecam przeczytać.
Zgłębianie ludzkich przyzwyczajeń czy też preferencji seksualnych może być całkiem interesujące, a jeszcze bardziej gdy chodzi o ludzi- jakby nie było- o wielkim umyśle. Jest to zaledwie ułamek osobowości Hitlera jaki odkrywamy w tej książce, ale ta pozycja jest dobrym punktem wyjścia.
Jaki wpływ na losy tysięcy ludzi miały kobiety napotkane na drodze Hitlera, jakie znaczenie mają drobne zdarzenia w naszym życiu? Jedni uwierza, że tkwi w nich coś szczególnego, że teoria nadczłowieka może być prawdziwa, a inni nie mają zbyt dużej siły woli. Ale powinnam napomknąć o najważniejszym.. w końcu chodzi tu w dużej mierze o kobiety, szaleństwo jakie w nich mieszkało, dokładniej.. jak to zwykli nazywać ludzie- miłość i konsekwencje.
Osobiście bardzo polecam.

Małgorzata3891 | 2015-08-20

To niewiarygodne że postać jednego z największych zbrodniarzy wszechczasów i jego złowroga charyzma budziła podziw i uznanie kobiet.
Kochały się w nim panie i panny - tu kochały się oznacza ze były takie co oddały by dla niego wszystko i nie była to tylko sławna Ewa Braun...
Jeśli ktoś interesuje się tematem to pewnie nie znajdzie w książce niczego czego nie znalazłby w wyszukiwarce internetowej, niemniej jednak jest to zbiór faktów które ukazują nam jak to co dla jednych jest złem może być całkiem normalne i akceptowalne dla innych. Moją ogólną refleksją była konsternacja i nierozumienie tego wszystkiego...

Iron_Elwa | 2014-02-10
Przeczytana: 2012 rok

Była to pierwsza książka jaką przeczytałam o życiu prywatnym tej osoby, więc większość faktów w niej zamieszczonych było zaskakujących i uniknęłam powtarzalności, na szczęście. Teraz jednak widzę, że nie ma w sobie nic odkrywczego i wnoszącego coś nowego do tematu.

| 2012-10-20
Przeczytana: 19 października 2012

Niby fajna ta książka, ale nie zaskoczyła jakoś. Pod koniec byłam juz zmęczona przeżuwaniem caly czas tych samych faktów.

basiekch | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, II W. Ś.

Tzw. literatura faktu, czyli dość suche informacje. Nie jestem laikiem w tym temacie, jednak kilka informacji mnie zaskoczyło. Powiem więcej, po niektórych, dość szczegółowych opisach patologiczno- seksualnych skłonności "bohatera" przez jakiś czas dochodziłam do siebie... Do teraz zadziwia mnie fenomen postaci, jaką wykreował Hitler. Orgazmiczne spazmy na jego widok, sikanie na podłogę z podniecenia, wywołanym widokiem i głosem Fuehrera, wychodzi poza ramy mojego zrozumienia.

| 2015-05-05

Hitler to człowiek, który wzbudzał strach w ludziach, a jednocześnie sam się tym strachem żywił. Nieszczęśliwe dzieciństwo, kompleksy zżerające go od środka... Wszystkie doświadczenia zrobiły z niego potwora-fetyszystę.
W jakimś stopniu mi go żal. To jednak nie usprawiedliwia tego, co zrobił. I trochę się dziwię tym wszystkim kobietom, które za nim szalały.
Szczerze mówiąc trochę żałuję pieniędzy, które wydałam na tę książkę, bo choć warto się z nią zapoznać, jest mnóstwo innych, ciekawszych i wartościowszych.

Gosia | 2013-08-31
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Zdecydowanie warta przeczytania. Pokazuje jak dominująca osobowość Hitlera przyciągała tysiące kobiet.