Kobiety Hitlera. Życie intymne dyktatora

biografia, autobiografia, pamiętnik
2012-06-20
Agnieszka Kowalska, Kamil Kuraszkiewicz
Ian Sayer Douglas Botting Hitler kobiety

Autorzy pokazują jak Hitler działał na kobiety i jak to wykorzystywał w walce wyborczej i prywatnie. Autorzy niektórym paniom przeznaczyli 2-3 kartki, innym trochę więcej, a najbardziej znanej to połowę książki. Szkoda, że proporcje nie są odwrotne.

Jak dla mnie książka trochę nudna. Mogłoby być tu zawartych jeszcze więcej informacji o kobietach Hitlera i jego życiu erotycznym. I jak dla mnie za mało szczegółów dotyczących jego relacji z matką. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Książka ciekawa i napisana przystępnym językiem. Choć zarzyło się kilka niepotrzebnych powtórzeń. Ogólnie książka zrobiła na mnie spore wrażenie. Myślę, że warto było się z nią zapoznać.

To niewiarygodne że postać jednego z największych zbrodniarzy wszechczasów i jego złowroga charyzma budziła podziw i uznanie kobiet.
Kochały się w nim panie i panny - tu kochały się oznacza ze były takie co oddały by dla niego wszystko i nie była to tylko sławna Ewa Braun...
Jeśli ktoś interesuje się tematem to pewnie nie znajdzie w książce niczego czego nie znalazłby w...

Hitler to człowiek, który wzbudzał strach w ludziach, a jednocześnie sam się tym strachem żywił. Nieszczęśliwe dzieciństwo, kompleksy zżerające go od środka... Wszystkie doświadczenia zrobiły z niego potwora-fetyszystę.
W jakimś stopniu mi go żal. To jednak nie usprawiedliwia tego, co zrobił. I trochę się dziwię tym wszystkim kobietom, które za nim szalały.
Szczerze mówiąc...

Hitler. Jego nazwisko wyzwala w ludziach skrajne emocje. Nienawiść, pogarda, strach, podziw czy- choć trudno w to uwierzyć- uwielbienie. Wszystko da się uzasadnić. Na nienawiść i pogardę pracował całe życie, strach- nie opuszcza ludzi tak łatwo, podziw- dla wielkiego umysłu stratega i wreszcie uwielbienie- okazywane mu przez pseudo- nazistowskie ugrupowanka, wykrzykujące z...

Była to pierwsza książka jaką przeczytałam o życiu prywatnym tej osoby, więc większość faktów w niej zamieszczonych było zaskakujących i uniknęłam powtarzalności, na szczęście. Teraz jednak widzę, że nie ma w sobie nic odkrywczego i wnoszącego coś nowego do tematu.

Zdecydowanie warta przeczytania. Pokazuje jak dominująca osobowość Hitlera przyciągała tysiące kobiet.

Książka jest napisana lekko i przystępnie, więc wszystkim obawiającym się ciężaru jaki może nieść za sobą tytuł- polecam przeczytać.
Zgłębianie ludzkich przyzwyczajeń czy też preferencji seksualnych może być całkiem interesujące, a jeszcze bardziej gdy chodzi o ludzi- jakby nie było- o wielkim umyśle. Jest to zaledwie ułamek osobowości Hitlera jaki odkrywamy w tej książce,...

Niby fajna ta książka, ale nie zaskoczyła jakoś. Pod koniec byłam juz zmęczona przeżuwaniem caly czas tych samych faktów.

• Biografie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Historyczne
  • Historia