Miłość Łucji

Wydawnictwo: Skrzat
miłość, obyczajowe
literatura piękna
aisha

Łucja ma trzydzieści lat, stanowisko dyrektorskie w dużej firmie, urządzone mieszkanie i samochód. Właśnie pożegnała przyjaciółkę od serca, niemal siostrę – Martę, która zmarła na raka. W spadku po niej odziedziczyła dużo dobrej energii, pamiętnik i… brata, Kacpra. I choć początkowo Łucja pragnie ostro się z nim rozmówić w sprawie nieobecności na pogrzebie Marty i zerwać znajomość, okazuje się, że jak zwykle pozory mylą, życie komplikuje się nie tylko nam, ale i innym ludziom, a wielka miłość może zaiskrzyć tam, gdzie się tego najmniej spodziewamy.

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: skrzat.com.pl

Angie | 2016-12-04

Historia jest piękna i wzruszająca ale zbyt szybko są przejścia między wątkami. Mam nadzieję, że kolejne książki będą dłuższe dzięki czemu opowieści będą wręcz idealne, bo autorka ma niesamowity talent.

Muminka | 2015-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 marca 2015

na pewno szybko się czyta. Łucja to bohaterka, której nie sposób nie polubić. Spotykamy ją w momencie gdy przeżywa śmierć ukochanej przyjaciółki Marty. ukradkiem czyta jej dziennik, ma obok siebie wspierających ją mężczyzn. jest Kacper, brat Marty, i bawidamek Michał, o polsko-włoskich korzeniach. Obaj starają się o Łucję, ale ta nie może się pozbierać. odwiedza dom rodzinny, przyjaciela Marcina, który chwali się że jest dumnym właścicielem pawia. Spada na nią kolejne nieszczęście, choroba i śmierć matki, ale nigdy nie były blisko, więc trudno jej żałować matki, poświęcać się dla niej w ostatnich chwilach. Notatnik Marty prowadzi ją do tajemniczego marka, którego Marta kochała, który podarował jej biblię. Marta ufała Bogu, wierzyła że po śmierci czeka ja "rajski przebyt".
Łucję czeka wiele niespodzianek, matka wyznaje na łożu śmierci, że miała syna. Odtąd kobieta szuka z=swojego brata, wypytując okoliczne bidule.
Podoba mi się mądry smutek, nostalgia, które przewijają się na...

JustynaJot | 2014-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Może ja jestem jakaś dziwna, bo czytałam bardzo dobre opinie o tej książce a moja opinia jest nie za dobra. Jednak to oczywiście subiektywna opinia.
Prawie do 100 strony miałam ochotę odłożyć książkę. Nie mogłam się przyzwyczaić do nietypowego sposobu pisania. Denerwowały mnie te krótkie zdania, przeskakiwanie z tematu na temat, przeskakiwanie w czasie, ciągła obsesja bohaterki na punkcie zmarłej koleżanki.
Potem książka nawet mnie wciągnęła i czytało się zdecydowanie lepiej. Ale czy przeczytałabym ją jeszcze raz....raczej nie.

Katarzyna | 2014-02-28
Przeczytana: 2013 rok

Łucja ma dobrze prosperującą pracę, mieszkanie, samochód. Niestety jej najlepsza przyjaciółka umiera. Dostaje od niej w spadku pamiętnik i brata Kacpra. Łucja z czasem darzy Kacpra coraz większą miłością. Przeprowadzają się na wieś. Niestety los bywa przewrotny. Adopcja dziecka to dla Łucji bardzo szczęśliwe przeżycie. To wspaniała książka o tym, że miłość jest jednak silniejsza niż śmierć. Można sobie nieźle popłakać.

Shenitah | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: listopad 2012

„By zapragnąć przyjaźni, nie potrzebujesz wiele czasu, lecz sama przyjaźń jest owocem, który dojrzewa powoli” – Arystoteles

Łucja to samotna trzydziestolatka. Pracuje w dobrze prosperującej firmie, ale nie jest tam doceniana. Przez całe dnie wysłuchuje skarg szefa, parzy mu kawę i cierpliwie znosi obietnice awansu. Właśnie opuściła ją przyjaciółka od serca – Marta, która zmarła na raka. Tuż przed śmiercią zostawiła Łucji list i poprosiła ją, aby ta przekazała go jej bratu. Kacper, brat Marty z początku nie przypadł Łucji do gustu. Kobieta miała mu za złe, że nie było go na pogrzebie siostry. Ale z biegiem czasu zmienia zdanie na jego temat. Lecz jest jeszcze ktoś, kto będzie zabiegał o względy Łucji...

Do wyboru książki zachęcił mnie głównie tytuł. „Miłość Łucji” to niebanalna książka. Główna bohaterka nie ma łatwego życia. Powieść zaczyna się od śmierci Marty, jej najbliższej przyjaciółki, współlokatorki. Jest to dość smutna, spokojna powieść. Taka... życiowa. Radość, miłość,...

Aneczka | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

Katarzyna Figura posługując się tym nazwiskiem wprowadziła mnie w pewną konsternację, gdyż zastanawiałam się nad faktem, czy autorką jest znana aktorka polskiego kina. Rzecz tym bardziej zagadkowa, że na okładce książki nie umieszczono żadnej informacji na jej temat pozwalając na różne spekulacje. Jednak na stronach powieści znalazłam wyjaśnienie tej kwestii, które jednoznacznie potwierdza, że książkę tak naprawdę napisała pani Katarzyna Zychla, tworząca w dużej mierze dla dzieci i młodzieży. Tak więc zagadka została rozwiązana, najwyższy czas skupić się na "Miłości Łucji", powieści skierowanej do dorosłego czytelnika.

Główna bohaterka Łucja to trzydziestoletnia singielka szukająca prawdziwej, wyjątkowej miłości. Pracuje jako sekretarka swojego szefa, nie odczuwając pełnej satysfakcji. Ma niezwykłą intuicję w zawodzie i dar przekonywania, co zostało w końcu dostrzeżone i docenione przez konkurencyjną firmę, która zaproponowała jej intratne stanowisko. Po analizie wszystkich za i...

Magnetic_91 | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Piękna opowieść o miłości śmierci i rodzinie. O uczuciach, których nie jest w stanie zabić nawet śmierć.

Łucja, która nie może pozbierać się po śmierci swojej przyjaciółki Marty nieoczekiwanie poznaje jej brata Kacpra. Początkowo sceptyczne nastawienie do niego przeradza się w głębokie uczucie.
Małżeństwo z Nim dalekie jest od ideału jednak miłość i chęć bliskości nie opuszcza ich nawet wtedy gdy okazuje się, że Kacper nie może mieć dzieci.Adopcja córki, wspólne lata wydają się być istną sielanką.Jednak nie na długo...

Łucja.Kobieta spełniona jako matka i żona ciągle szuka miłości i swojego miejsca na ziemi.
Śmierć bliskich jej osób doświadcza ją w niezwykle bolesny sposób jednak musi być silna dla Marty - swojej adoptowanej córeczki.

Wzruszająca książka. Historia Łucji poruszyła mnie do głębi i wciągnęła na tyle,że książkę przeczytałam w jeden dzień.
Na koniec po prostu się popłakałam.
Polecam.

merry | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 12 października 2012

Główna bohaterka- Łucja ma dobrą posadę w dużej firmie, świetnie urządzone mieszkanie i samochód. Na pierwszy rzut oka wydaje się być szczęśliwą osobą. Jednak w jej życiu dominuje smutek. Niedawno straciła swoją ukochaną przyjaciółkę Martę, która zmarła na raka. Niedługo później poznaje jej brata - Kacpra. Na początku jest do niego wrogo nastawiona, jednak po bliższym poznaniu się, zaczyna między nimi iskrzyć.
Ich związkowi towarzyszą ciągłe wzloty i upadki. Adoptują małą dziewczynkę, którą otaczają ogromną miłością. Szczęście nie trwa zbyt długo. Do Łucji dociera tragiczna wiadomość…

„Miłość Łucji” to bardzo sympatyczna w czytaniu książka. Lekka i przyjemna. Dzięki szybkiej akcji i braku zbędnych opisów, można ją przeczytać niemal w jedno popołudnie. Autorka nie zniechęci czytelnika, ponieważ wydarzenia jakby z bajki przeplatają się z bardzo smutnymi. Strach przed tym, czy wszystko skończy się dobrze, powoduje że czeka się z niecierpliwością na ostatnie strony.

Książka...

Łędina | 2013-07-30

Polskie ekranizacje nie są najlepsze, często nawet nie wychodzą poza granice naszego kraju. A jednak romanse, romantyczne komedie i dramaty polskich reżyserów cieszą się wielką popularnością polskiej widowni. Czy to oznacza, że lubimy śledzić miłosne i życiowe potyczki bohaterów, szczególnie, że ich historie mają miejsce na znanych nam terenach? Pewnie tak. Dlaczego jednak mowa o filmach, kiedy recenzowana jest książka? Otóż dlatego, ze "Miłość Łucji" - Katarzyny Figury może kiedyś stać się podstawą dla ekranizacji kinowej, choćby dlatego, że to właśnie takie historie są pożądane przez nasze krajowe odbiorczynie.

Trudno powiedzieć, czy "Miłość Łucji" napisała Katarzyna Figura, która jest aktorką telewizyjną i teatralną, czy zwykła, debiutująca pisarka z tym samym imieniem i nazwyskiem. W książce nie można znaleźć informacji o twórcy. Tak więc, z braku jakichkolwiek potwierdzeń, pod autorem należy wstawić jeden wielki znak zapytania, a sprawa może kiedyś się wyjaśni.

Łucja nie...

beataj | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Piękna. I choć dużo w niej smutku, żalu, żałoby i łez, to jednocześnie pokazuje, że po burzy zawsze przychodzi słońce, że warto wierzyć w lepsze jutro i podnosić się z upadku. Po prostu daje nadzieję.