Strażnicy mocy

Tłumaczenie: Dariusz Salamon
Cykl: Kroniki Rodu Medicich (tom 01)
Wydawnictwo: Telbit
Hüter der Macht
8324120912
przygodowa
Malwina

Florencja, 1427 rok. W klasztorze San Marco ma miejsce potajemne spotkanie najpotężniejszych rodów z Florencji. Członkowie pięciu najważniejszych rodzin planują śmierć Cosime de' Mediciego. Wojna z Mediolanem kosztuje zbyt dużo, obawiają się o miasto, a jeszcze bardziej - o swoją pozycję. Planują zatem zabić najstarszego syna rodziny Medici, i sprawić w ten sposób, że ród ten utraci swoją...

Florencja, 1427 rok.

Planują zatem zabić najstarszego syna rodziny Medici, i sprawić w ten sposób, że ród ten utraci swoją siłę. Do tego okrutnego zadania wyznaczono ubogiego Sandro, który jak na ironię marzył aby służyć potężnym Medicim.

źródło opisu: Telbit, 2012

źródło okładki: www.telbit.pl