Moja Młodość

Tłumaczenie: Tomasz Biedroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
My Early Life
Novik

Wspomnienia Churchilla zostały napisane w 1930 roku. Do tego czasu wiele razy i w różnej formie zajmowano sie niektórymi epizodami z jego życia, a on sam trzydzieści lat wcześniej wydał książkę o licznych kampaniach, w których brał udział jako młody oficer i korespondent wojenny. W tym tomie pięćdziesięciosześcioletni polityk raz jeszcze wraca do czasów dzieciństwa i młodości, zbierając w...

W tym tomie pięćdziesięciosześcioletni polityk raz jeszcze wraca do czasów dzieciństwa i młodości, zbierając w całość dotychczasowe relacje. Powstała w ten sposób opowieść spisana "najszczerzej i najprościej", ukazujaca wydarzenia z ówczesnej perspektywy ich uczestnika. Jest to historia żywa i dynamiczna, nie tylko za sprawą faktów (takich jak szarża pod Omdurmanem, walk w Indiach czy ucieczka z niewoli burskiej), ale i z powodu języka, jakim posługuje sie narrator - błyskotliwego, pełnego humoru i zaskakujących porównań.

Mimo brawury bohatera i lekkiego tonu relacji, dotyka ona również krwawych epizodów z dziejów imperium brytyjskiego. Zapewne nie pozostały one bez wpływu na kształtowanie sie osobowości późniejszego męża stanu i na wybór jego drogi życiowej.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/moja-mlodosc.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/moja-mlodosc.html

Novik | 2012-12-01
Przeczytana: 16 września 2012

Krwawe i zaciekłe bitwy z przerwami na podwieczorek i herbatkę. Wspomnień czar.

lanied | 2018-02-28
Przeczytana: 2009 rok