Dieta startowa. Odżywianie zgodne z zegarem biologicznym

Wydawnictwo: Videograf
Le régime Starter
978-83-7835-017-0
dieta, zegar biologiczny, poradnik
poradniki
Lilien

Proponowany przez francuskiego lekarza sposób odżywiania polega na dostosowaniu pory jedzenia i rodzaju potraw do biologicznego zegara człowieka. Skuteczność tej metody w walce ze zbędnymi kilogramami wynika z respektowania dobowego rytmu wydzielania enzymów i hormonów. Poczynając od solidnego śniadania, jeść można prawie wszystko, tylko o odpowiednich porach dnia. Zamieszczony w książce...

Poczynając od solidnego śniadania, jeść można prawie wszystko, tylko o odpowiednich porach dnia. Zamieszczony w książce 4-tygodniowy program żywienia, pomagający stracić prawie 8 kg nadwagi, to alternatywa dla szeregu diet, które opierają się na licznych zakazach.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=618

źródło okładki: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=618

Koval | 2012-12-14
Przeczytana: 19 listopada 2012

Im więcej czytam książek, opracowań, portali, mniej lub bardziej naukowych rozprawek czy zwykłych artykułów dotyczących odżywiania (i tego co się z nim wiąże) tym bardziej robię się uprzedzony do całej tematyki. A przynajmniej do tego, aby nazwać tę dziedziną nauką albo gałęzią wiedzy. Niewątpliwie zrobiła ona furorę i obecnie cieszy się wielką popularnością, ale nie ma się co dziwić: kto by nie chciał wiedzieć jaki wpływ na niego ma to, czym się karmi – tym bardziej, że odżywianie jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych co dnia.

Moje zastrzeżenia budzi fakt, że na chwilę obecną panuje ogromne zamieszanie i co autorytet (a nie taki laik i ignorant jak ja) to inna opinia. Nie chodzi mi tu o wszystkie te wymyślne diety-cuda, miliony książek „jak schudnąć w weekend” czy kursy aerobiku tylko suche, naukowe podejście. Każda dziedzina wiedzy charakteryzuje się tym, że posiada pewne fundamenty, niepodważalne aksjomaty, w oparciu o które buduje się teorie, robi doświadczenia, na...

Do 8kg w 4 tygodnie? Która kobieta nie marzy o tym, by zrzucić zbędne kilogramy w szybki, łatwy i przystępny sposób. W dodatku tak, by wydać, jak najmniej i nie przesiedzieć większości życia w siłowni. Wiele kobiet stosuje rozmaite diety. W zasadzie nie tylko kobiety. Jedna działają lepiej, inne gorzej. Zasada jednak jest ta sama. Mają zdziałać cuda. A nie koniecznie jest ona prawdziwa.
Nie ma dwóch takich samych organizmów. Każdy różni się od siebie w mniejszym, czy większym stopniu, dlatego tez każdy reaguje na diety inaczej. Dr Alain Delabos postanowił stworzyć niepowtarzalny poradnik, w którym dieta ustosunkowana jest do indywidualnego zegara biologicznego. Czy mu się to opłaciło? Szczerze powiedziawszy ja po przeczytaniu jego książki stwierdziłam, że być może, acz niekoniecznie.
Już na samym początku przykuło mój wzrok stwierdzenie „8kg w 4 tygodnie”, które według mnie powinno zostać zaniechane, gdyż daje tylko niepotrzebną nadzieję. Nie ważne ILE się chudnie, ważne JAK się...