A Hat Full of Sky

Cykl: Świat Dysku (tom 32)
Wydawnictwo: Random House
terry pratchett, fantazy, świat dysku, 32,
angielski
Donnie

A real witch never casually steps out of her body, leaving it empty. Eleven-year-old Tiffany does. And there's something just waiting for a handy body to take over. Something ancient and horrible, which can't die . . . Wise, witty and wonderful, A Hat Full of Sky is Terry Pratchett's second novel about Tiffany and the Wee Free Men - the rowdiest, toughest, smelliest bunch of fairies ever....

Wise, witty and wonderful, A Hat Full of Sky is Terry Pratchett's second novel about Tiffany and the Wee Free Men - the rowdiest, toughest, smelliest bunch of fairies ever. They'll fight anything. And even they might not be enough to save Tiffany . . .

źródło opisu: Random House, 2004

źródło okładki: http://www.randomhouse.co.uk/editions/a-hat-full-o...»

książek: 1988
Ola | 2017-04-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Pratchett jest dobry na wszystko. Tak właśnie. A w Kapeluszu pełnym nieba tylko potwierdził swoją klasę. Uwielbiam to poczucie humoru połączone z inteligencją. Ale to i tak nie wszystko. Pod wierzchnią warstwą jest kolejne dno. Autor nie dość, że zabawny, nie dość, że inteligentny, to jeszcze świetnie zna ludzką duszę. Potrafi opowiedzieć o tym, co ważne, wyciągnąć na wierzch to, co istotne, trafić w sedno i zrobić to tak, że z łatwością przyjmujemy trudne prawdy o człowieczeństwie. Nic dodać, nic ująć.

Czytam-Sobie | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Cudowna jak wszystkie książki Prachetta! Uwielbiam czarownice, a Babcia Weatherwax jest największą czarownicą na świecie, mimo że właściwie nie używa magii :). Tiffany wyrasta na jej godną następczynię, o czym można się przekonać w następnej książce: "W Północ się odzieję". Szkoda tylko, że z powodu choroby Autora nie poznamy już chyba dalszej historii Tiffany.
Jak słusznie kilka osób zauważyło - jeśli czytać Prachetta, to tylko w przekładzie Piotra Cholewy!

Sylwka | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, Czytnik
Przeczytana: 23 maja 2017

Kapelusz pełen nieba to kolejna przygoda w Świecie Dysku Terry Pratchetta dla młodszych czytelników. Niestety muszę przyznać, iż początek przygód Tiffany Obolałej (Wolni Ciut Ludzie) nie należał do tych najbardziej udanych w repertuarze autora, jednak nie przeszkodziło mi to w realizacji planu i kontynuacji odświeżania kolejnych pozycji cyklu.

Urocza dziewczynka, która wkroczyła do krainy baśni z najgroźniejszą bronią świata – patelnią – jest gotowa by rozpocząć swe szkolenie pod okiem wykwalifikowanej czarownicy. Jak wiadomo, w Kredzie oficjalnie nie ma miejsca na czarownice, więc Tiffany pod pretekstem podjęcia służby, poznania świata i takich tam udaje się wraz z Panną Tyk do domu panny Libelli. Tiffany nie jest jednak świadoma tego, iż jej śladem wyruszyła bezlitosna i podstępna istota. Czy z pomocą Fik Mik Figli i Babci Weatherwax uda się przegonić tę niebezpieczną istotę? Przekonajcie się sami.

Powiem krótko:

Pratchett is back! :D

Choć może powinnam powiedzieć, iż Babcia...

anika | 2016-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2016
Przeczytana: 18 maja 2016

Książka opowiada o moich ulubionych postaciach cyklu czyli czarownicach, a mimo to tym razem męczyłam się przy czytaniu i nie bawił mnie humor Pratchetta, ironia do mnie nie przemawiała, a zaledwie kilka fragmentów zaciekawiło. Winę za to zrzucam na tłumaczenie, bo jakoś nie zwróciłam uwagi, że tłumaczem nie jest Piotr Cholewa. Zamierzam więc przeczytać ten tom raz jeszcze, tym razem w jego tłumaczeniu.

filozof | 2014-01-29

Akwila Dokuczliwa,Pani Skorek,Babcia Łagodna :-) powiem te nazwiska mnie wprawiły w dobry humor na wiele godzin.Tylko pan Pratchett może coś takiego wymyślać.Szkoda,że w Polsce nie ma takich nazwisk.Może, by nie było lepiej za to zabawniej.Dobra przechodzimy do fabuły.Akwila ma 11 lat, pragnie zostać dobrą wiedźmą i co? i nic.Czary jej nie są najlepsze.Ktoś musi się za nią wziąć i nauczyć dziewczynę arkad magii.Jednak nie myślcie,że to taka sobie historia o rzucaniu zaklęć.Chociaż i to tam też jest.Ta książka, także uczy,uczy bycia wrażliwym i dobrym człowiekiem.Czytając nie zapomnicie, o pięknych wartościach jakie pan Terry chciał nam przekazać.

Gosia | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Fajna ciutksiążka z przesymatycznymi ciutbohaterami :) Nazwiska rozbrajają na maxa :) bohaterowie dają się lubić, są też tacy których można znienawidzić :) lektura wciąga :) jednym słowem ciuthicior ;)

Degamisz | 2014-04-15
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Uwielbiam cykl o Wiedźmach, a jeśli na dokładkę w książce występuje Babcia Weatherwax to już czysta przyjemność i sama radość. I chociaż główną bohaterką "Kapelusza" jest Tiffany Obolała (trochę zbyt flegmatyczna ale zawsze z ciętą ripostą, czasem zwalającą z nóg) to nie zmienia to faktu że jestem wręcz oczarowany :)

Bartosz | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Ciąg dalszy losów Tiffany Obolałej na jej drodze do czarownictwa. Nie zabraknie również innych czarownic,w tym powszechnie znanej i szanowanej Babci Weatherwax a także spotkamu Roba Rozboja oraz innych Nac Mac Feeglów,co sie bedom opiekować swojom wielkom ciut wiedźmom... Będzie ciekawie - gorąco polecam...

Aria | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2010

Super!!!!!!!!!!!

Betoniarka | 2016-03-08
Na półkach: Przeczytane, Mistrz T.P.
Przeczytana: 08 marca 2016

Na mojej liście to już ostatnia z przygód Akwili, poza książką, która wyjdzie we wrześniu i jest z kolei ostatnią książką napisaną przez Pratchetta. Zaczynam darzyć Akwilę coraz większym sentymentem, bo fajna z niej dziewczyna i zapowiada się całkiem dobra czarownica. Szkoda mi, że nie powstanie już więcej jej przygód. Polecam.