Zgłosuj na książki roku 2017

Forerunner
838613836X
Kuxortal, grzebacze
Meybell

"Kuxortal było zawsze," Forerunner się zaczyna. Ten starożytny port został założony w starożytnych czasach i został zbudowany i został ponownie zbudowany na ruinach dawnej cywilizacji. Kuxortal jest zamieszkany przez skromną rasę grzebaczy, która kopie tunele i prowadzi wykopaliska pod wieżami miasta i czasami odkrywa artefakty z przeszłości. Simsa jest Grzebaczem, która spędziła całe życie na usłudze starszej, kalekiej mentor, Ferwar, która rzekomo uratował Simsę od wyrzucenia na śmieci kiedy była niemowlęciem. Simsa, z jej niebiesko-czarną skórą i platynowymi włosami, wyraźnie pochodzi z innego gatunku niż inni Grzebacze, ale Ferwar nigdy nie wyjawiła jej pochodzenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

betulek | 2017-02-07

Nudne, żmudne i mało wciągające. Akcję można streścić w trzech zdaniach, do tego jest strasznie przewidywalna. Przeczytałam do końca tylko dlatego, że podobno drugi tom lepszy i chciałam być zorientowana w akcji.

Mariola | 2012-12-29

Mnie się ta książka bardzo podobała. Mniej znana tej autorki, z zaskakującym zakończeniem. Warto przeczytać.

AlexDelaware | 2012-09-26

Czytałem to dość dawno i nie pamiętam dokładnie o co chodziło, a skoro nie pamiętam, to do wybitnych raczej ta pozycja nie należy...

Zygimunte | 2018-01-19
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane