6 (13 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
sofin

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iguana | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Dość zręcznie napisany kryminał z bardzo zaskakującym zakończeniem. Może nie tyle zaskakującym - bo wszystko zmierzało w tym własnie kierunku - co pozostawiającym pewien niedosyt. Podobnie jak i kilka innych wątków które zostały podjęte - a nigdy nie zostały wyjaśnione do końca.
Czyta się lekko i gładko - jak na kryminał przystało.
Uwielbiam wyszukiwać w książkach miejsca, w których autorzy zbyt mocno popuścili wodze fantazji. Tu Autorka trochę przesadziła z tempem robót budowlanych: za miesiąc do ośrodka wczasowego w starym pałacyku mają przyjechać pierwsi wczasowicze, a w piwnicy, w której ma być klub - do połowy wysokości jeszcze zalega gruz. Przy ówczesnej technice (połowa lat 70 ubiegłego wieku) raczej nie było szans na oddanie tych pomieszczeń w terminie. Ale to taka mała 'skucha' w żaden sposób nie rzutująca na akcję książki.

Odkąd pamiętam mam jakiś dziwny sentyment do pani Kłodzińskiej . Dlatego kiedy tylko udaje mi się trafić na jakąś jej książkę w , biorę w ciemno . Tym razem trafiłam na '' Taniec szkieletów '' , kryminał szpiegowsko przemytniczy z echami wojennymi . Pewnego zimowego poranka małżeństwo mieszkające koło torów , znajduje martwego człowieka . Ów trup jest w piżamie i na boso . Siłą rzeczy nasuwa się stwierdzenie że pan ten musiał zostać wyrzucony z pociągu i to z tak zwanej kuszetki , czyli wagonu sypialnego . W sprawę wkracza ulubiony śledczy autorki , major Feliks Szczęsny . Lubę tę postać , major nie siedzi za biurkiem tylko jak dowódca wojsk , zawsze jest na pierwszej linii frontu , sam osobiście szuka morderców , szpiegów , i wszelkiej innej maści złoczyńców . Jest przystojny , ale niestety nie do usidlenia , gdyż jego jedyną prawdziwą miłością jest praca i jeszcze raz praca . Co z tego że Szczęsny jak i cała książka trąci przysłowiową myszką , ja lubię poczytać czasem o innym...