Karolino nie przeszkadzaj

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebrnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
7 (18 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Elika77

Zamknęła drzwi na klucz i szybko wskoczyła do łóżka, naciągając koc na głowę. Obudziła się w środku nocy. Znowu burza krążyła gdzieś blisko nad miastem. Zdawało jej się, że ktoś chodzi po korytarzu. Wstrzymała oddech. Ktoś zatrzymał się pod jej drzwiami. Chyba klamka się poruszyła. Ewa zaświeciła lampkę nocną. Cisza... Siedziała skulona pod kocem i trzęsła się jak galareta. Niewyraźny szelest...

Zamknęła drzwi na klucz i szybko wskoczyła do łóżka, naciągając koc na głowę.
Ewa zaświeciła lampkę nocną. Cisza... Siedziała skulona pod kocem i trzęsła się jak galareta. Niewyraźny szelest i znowu cisza...
Przysunęła stół pod drzwi. Na wierzch położyła dwa krzesła i wszystko, co jej wpadło w ręce. Potem siedziała znowu w łóżku, owinięta kocem, i wpatrywała się w błyszczącą, nieruchomą klamkę...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gosia | 2016-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Taki przeciętny polski kryminał. Niczym się nie wyróżnia. Ani mnie strasznie nie wciągnął, ani nie był bardzo nudny, momentami zabawny.
Trochę uroku dodaje mu tytułowa Karolina, która okazuje się być babcią policjanta śledczego i za jego plecami prowadzi własne dochodzenie trochę w stylu panny Murpple ze słynnych kryminałów Agathy Christie.
Tutaj autorka - Bartbara Krzysztoń - się nie popisała, bo trochę to za bardzo przypomina oryginał.
Jednak mimo wszystko spędziłam miłe chwile nad tą książką., choć raczej nie zapamaiętam jej na dłużej.

Anna Klimek | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Stary, ale bardzo fajny polski kryminał. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Dowód na to, że w latach 70 też pisano ciekawe książki.
Tytułowa Karolina to babcia młodego milicjanta Marcina Ziei, który prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Babcia bardzo interesuje się pracą wnuka, wypytuje go o wszystkie szczegóły. Postanawia prowadzić własne śledztwo, co nie bardzo podoba się przełożonemu Marcina, ale bardzo dobrze jej idzie.
Oczywiście w książce pojawia się również wątek miłosny. Nasz milicjant zakochuje się w Ewie, studentce ASP, która jest świadkiem w sprawie.

Emilia | 2015-06-13

Zamknęła drzwi na klucz i szybko wskoczyła do łóżka, naciągając koc na głowę.

Martyna | 2017-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2017