Marks. Marks i wolność

Tłumaczenie: Justyna Nowotniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy filozofowie: miniatury filozoficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marx and Freedom
83-7169-612-4
historia, marksizm, Niemcy, wolność
filozofia i etyka
Kamil Szkup

Autorom serii Wielcy filozofowie - Miniatury filozoficzne udało się zrealizować podjęty zamiar bezwzględnie. Seria ta stanowi doskonałe wprowadzenie do filozofii. Jest to powiązanie cytatów z komentarzem. Odwołują się wprost do licznych fragmentów podstawowych dzieł filozoficznych, przedstawiają myśl omawianych autorów w konfrontacji z wybranymi stanowiskami oponentów i ukazują historyczne znaczenie wywołanej przez ich spór inspiracji intelektualnej.

źródło opisu: tylna okładka

źródło okładki: Zdjęcie własne

MichałAPZ | 2018-04-09

Czy komunizm służy wolności? Nie. Czy Marks odpowiada za komunizm? W znacznej mierze. Książka stawia nieprawdziwe tezy i wyciąga z nich (co nieuniknione) nieprawdziwe wnioski.

Jadwiga Zając | 2017-12-10
Magda MS | 2017-06-18