Mój cień

Min sugga
83-978915-2-6
literatura piękna
Annabeth

Rachela, mając piętnaście lat, spadła z drzewa. Na ile ten wypadek i będący jego następstwem kalectwo zdeterminowały jej życie? Czy gdyby nie kulała, dokonałaby w życiu innych wyborów? Czy wyszłaby za Georga, dużo starszego od siebie wdowca, wychowującego samotnie córkę? Po czyjej stronie leży wina, że w jej nowym domu brak miłości, fundamentu życia?

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.szwedzka.pl/przeklady.html

makaron | 2019-10-01

Kolejna książka tłumaczona przez Pawła Pollaka. Kolejna niezbyt obfita w karty historia która pozostawia po sobie obfite doznania i przemyślenia. Polecam !

koczowniczka | 2016-05-04
Przeczytana: luty 2016

„Mój cień” Christine Falkenland przeczytałam dwa miesiące temu, ale zwlekałam z napisaniem recenzji. Nie dlatego, że książka mnie znudziła. Wprost przeciwnie: wstrząsnęła mną mocno i potrzebowałam czasu, by zebrać myśli. Opisana historia wydała mi się bardzo wiarygodna i przerażająca. Autorka poruszyła wiele trudnych tematów, pokazała m.in., jak może zachowywać się kobieta niespełniona i zazdroszcząca innym oraz jak pod wpływem niepełnosprawności zmienia się charakter człowieka.

Na początku można Racheli współczuć. Miała wypadek, okulała. Chora noga codziennie ją bolała. Ale nie to było najgorsze. Najbardziej drażniły ją przymusowa bezczynność oraz odrzucenie. Czuła się tak, jakby pomiędzy nią a innymi ludźmi wyrósł mur. Już nie brała udziału w życiu, a tylko je obserwowała. Mężczyźni omijali ją wzrokiem, tak jakby nie istniała. Kiedy w końcu jeden z nich – wdowiec Georg – zaproponował jej małżeństwo, szybko się zgodziła. Gdyby wiedziała, co ją czeka!...

Do przedstawienia tej...