Piękne lato

Seria: Współczesna Proza Światowa
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
La Bella estate
Anna Zioberczyk

"Piękne lato", książka nagrodzona Premio Strega w 1950 roku, tak oto była prezentowana przez samego autora: "W jednym tomie trzy powieści. Każda z nich mogłaby stanowić osobną książkę. Są to trzy powieści miejskie, powieści o poznawaniu miasta i społeczeństwa, trzy powieści o młodzieńczym entuzjazmie, namiętnościach i klęskach. Jednym z tematów powracających w każdym z trzech wątków osadzonych w różnych środowiskach jest temat pokusy, temat wpływu moralnego, jakiemu z konieczności wszyscy młodzi muszą ulegać. Innym tematem jest pociąg do złych nawyków, nieposkromiona potrzeba gwałcenia norm, popadanie w krańcowość. Jeszcze innym naturalna sankcja, spadająca na najbardziej winnego i bezbronnego, na najmłodszego."

dymek | 2016-09-15
Ambrose | 2016-03-03