Savoir-vivre dla zaawansowanych

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Masz klasę!Istnieje sposób, by z niemal każdej próby ? od organizacji przyjęcia po znalezienie pracy ? wyjść zwycięsko. Nie jest to magiczny eliksir ani podpisanie paktu z diabłem. Nie jest to też wyzwanie przekraczające nasze siły. Autorka poradnika przekonuje, że gdyby można było stworzyć receptę na sukces, zapisano by na niej takie oto sformułowania: kultura, sposób bycia i wyrażania siebie oraz osobisty rozwój. Książka, która zdumiewa. Niezwykle konkretnie podsuwa właściwe formy prowadzenia negocjacji, rozmowy telefonicznej czy konwersacji przy stole, posługiwania się wizytówką, przedstawiania się , wyboru wina i stroju, podejmowania gości w domu i w firmie? Nie jest jednak suchym wykazem obowiązujących reguł, a inspirującym poradnikiem zachęcającym do poznania siebie, rozwoju i samorealizacji. Tak pojmowany savoir-vivre nie jest ograniczającym kodeksem, lecz sposobem na to, by udział w życiu społecznym był dla nas źródłem satysfakcji i aby inni ludzie mieli szansę poznać nasze atuty.

Pazaak | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Do wszystkich czytających tą „recenzję”:
Przed czasami lubimyczytac.pl również prowadziłem listę książek przeczytanych. Właśnie do niej dotarłem, niestety nie rozpisywałem się po przeczytaniu każdej pozycji. Są to xsiążki, które przeczytałem między 11.2010, a 09.2011. Oprócz tytułu zamieszczałem ocenę Treści i Formy i, niestety tylko ją będę dodawał w tym zestawieniu. (trochę z racji tego, że pamięć zawodna i nie wiem czy byłbym w stanie się wartościowo o wszystkich pozycjach wypowiedzieć).
T: 6
F: 6