JustinneAnna

Bohaterem "Tła" jest malarz, którego imienia nie poznajemy. To uzdolniony artysta, któremu przyszło żyć w czasach gwałtownych przemian gospodarczych i społecznych. Podczas, gdy całe Cesarstwo zachwyca się potęgą silnika parowego, a różnice pomiędzy bogatymi i biednymi rosną w zastraszającym tempie na arenie politycznej pojawia się nowa siła. Technokraci marzą o obaleniu dotychczasowego ładu i powrotu do czasów Imperium, gdzie sprawowane silną ręką rządy zapewniały masom ludzkim chleb i pracę, w zamian żądając pełnego oddania dla kraju.

Postać, w którą przyjdzie się Wam wcielić nie jest istotnym elementem tych gwałtownych przemian, stanowi, jak większość zwykłych obywateli, jedynie tło dla wydarzeń historycznych. Jednak w jego odczuciu wszystko to, co dzieje się wokół niego również nie jest istotne. Artysta otaczająca go rzeczywistość traktuje jako barwne tło dla swoich prac.

Decyzje gracza dotyczyć będą przede wszystkim kwestii swobody artystycznej i chęci odniesienia sukcesu. Jak wiele jesteś gotów oddać, aby Twoje prace zostały zauważone? Gdzie leży granica pomiędzy odpowiedzią na ludzkie gusta, a zaprzedaniem własnej indywidualności w imię sławy?

źródło opisu: http://masz-wybor.com.pl/

źródło okładki: http://masz-wybor.com.pl/

Czytajnik | 2012-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

Świetna powieść interaktywna! Wciąga jak diabli - trzy linie fabularne pochłonąłem w ciągu jednej nocy. Fabuła jest głęboka, niejednoznaczna, poruszająca problemy przemian społecznych, które tak bliskie są naszym czasom. Jednym słowem: REWELACJA!

Brawa dla pana Beniamina Muyszńskiego za swoją najlepszą jak dotychczas książkę! Czytałem już jego "Pokutę" i "Zaginionego" - obie były świetne, ale do politycznej wizji niepokojów zarysowanej w tym dzielie jest im daleko.

Krzysztof | 2013-08-08

Przywołuje wspomnienia gdy będąc dzieckiem zaczytywałem się w podobnych książkach. Treść jest zwięzła, czytelna, ciekawie opowiedziana. Historia, którą stworzyłem/przeczytałem jest trochę krótja (stąd brak jednej gwiazdki) jednak na pewno do książki wrócę by poznać inne losy bohatera.

Damian Stępień | 2012-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2012

Niesamowite. Pierwszy raz się spotykam z takim rodzajem książki. Pomimo tego, że "przeszedłem" już dwie linie fabularne, to i tak mam ochotę na więcej.

Szkoda, że takie krótkie i nie rozwija za bardzo niektórych wątków.

Sylwia Zimowska | 2012-11-06
Przeczytana: 03 listopada 2012

Dużo zakończeń alternatywnych, ale fabuła mało wciągająca.

Cynthia | 2015-01-23
Przeczytana: 15 września 2013