Purpurowa aura Protopartorga

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Purpurowa aura protopartoga to reminiscencja współczesnej historii w miniaturze gorzka, ale nasycona humorem, ostra satyra polityczna. Książka pełna fascynujących pomysłów, fajerwerków, zwrotów akcji, życiowej mądrości.

wannolot42 | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Bardzo dobra książka. Po wcześniejszej lekturze Strefy sprawiedliwości tego autora, spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Dwie rzeczy w tej książce są szczególnie warte uwagi. Pierwsza z nich to język w jakim jest napisana. W książce jest pełno zwrotów, wyrazów, które dla czytelnika są zupełnie obce. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron zacząłem się zastanawiać, o co w tym wszystkim chodzi. Trzeba domyślać się z kontekstu co może oznaczać dane słowo lub zwrot, co sprawia, że czytelnik dodatkowo koncentruje się na historii i fabule. Bardzo fajny zabieg :)Podobnie jest ze stylem w jakim książka jest napisana. Nietypowa składnia zdań, połączona z rosyjsko brzmiącymi zwrotami sprawia, że lektura wciąga coraz bardziej.

Kolejną rzeczą jest sposób w jaki przedstawiona jest fabuła. Prawie każdy rozdział książki jest opisywany przez innego bohatera. Całość łączy się w jedną spójną historię postrzeganą oczami różnych osób i stworków. Szczególnie ciekawe są momenty, w których np....

Magnis | 2016-04-29
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane