Książka Roku 2018

Purpurowa aura Protopartorga

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Purpurowa aura protopartoga to reminiscencja współczesnej historii w miniaturze gorzka, ale nasycona humorem, ostra satyra polityczna. Książka pełna fascynujących pomysłów, fajerwerków, zwrotów akcji, życiowej mądrości.

Ijon_Tichy | 2018-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Chyba trzeba lepiej znać kontekst polityczny Rosji lat 1990 żeby wszystko zrozumieć. Ja niestety nie znam a więc i nie do końca rozumiałem... Ale lektura ciekawa, magia w Rosji pełnej absurdów - skąd my to znamy?

wannolot42 | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Bardzo dobra książka. Po wcześniejszej lekturze Strefy sprawiedliwości tego autora, spodziewałem się czegoś zupełnie innego.

Dwie rzeczy w tej książce są szczególnie warte uwagi. Pierwsza z nich to język w jakim jest napisana. W książce jest pełno zwrotów, wyrazów, które dla czytelnika są zupełnie obce. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron zacząłem się zastanawiać, o co w tym wszystkim chodzi. Trzeba domyślać się z kontekstu co może oznaczać dane słowo lub zwrot, co sprawia, że czytelnik dodatkowo koncentruje się na historii i fabule. Bardzo fajny zabieg :)Podobnie jest ze stylem w jakim książka jest napisana. Nietypowa składnia zdań, połączona z rosyjsko brzmiącymi zwrotami sprawia, że lektura wciąga coraz bardziej.

Kolejną rzeczą jest sposób w jaki przedstawiona jest fabuła. Prawie każdy rozdział książki jest opisywany przez innego bohatera. Całość łączy się w jedną spójną historię postrzeganą oczami różnych osób i stworków. Szczególnie ciekawe są momenty, w których np....

Michał Głowacz | 2017-09-07
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane

Mała książeczka, która sporo mówi o tym, jak wygląda transformacja ustrojowa, jak walczy się o rząd dusz i, brzydko mówiąc, jak robi się politykę. Polecam.

Pan Kracy | 2017-06-06
Magnis | 2016-04-29