B.B.P.O. - Nawiedzona ziemia

Cykl: B.B.P.O. (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Hollow Earth and Other Stories
832379653X
Komiks, mignola, Bbpo, b.b.p.o.
komiksy
Marcin

Jeśli lubisz przygody Hellboya, poznaj losy członków Biura Badań Paranormalnych i Obrony, do którego należał. Niestety instytucja przechodzi kryzys - Hellboy zrezygnował, Liz Sherman ukrywa się w górskim klasztorze. Abe Sapien również chce odejść. Odbiera jednak mentalny przekaz od Liz. Jego przyjaciółka potrzebuje pomocy. Na ratunek ruszają: Abe Sapien, Homunkulus Roger, oraz nowy członek ekipy: Johan Kraus. Trop prowadzi do wnętrza Ziemi, gdzie można znaleźć wiele tajemnic.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/1309-bbpo-1-nawiedzona-ziemia

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/1309-bbpo-1-nawiedzona-ziemia

kendo777 | 2015-09-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 września 2015

Powtórka po bodaj 12 latach. Najlepszy z trzech wydanych w Polsce tomów Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Świetne rysunki Ryana Sooka. Widać, że były tworzone z szacunkiem do dzieł Mignoli. Tak naprawdę tom ten jest ważną częścią serii Hellboy i nie polecam go odpuścić. Pokazuje co działo się z biurem po wydarzeniach z Czerwa Zdobywcy. Członkowie biura wspominają Hellboya (który odszedł z biura), jest przygoda, naziści, dobre dialogi i wzruszające momenty. Świetne.

Nightwolf | 2016-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy