100 naboi: Pierwszy strzał, ostatnie ostrzeżenie

Wydawnictwo: Mandragora
100 Bullets: First Shot, Last Call
100 naboi, Azzarello, Risso, komiks
komiksy

Gdyby przytrafiło Ci się coś złego, gdybyś wszystko stracił i nagle dowiedział się, że wszystko co się stało nie było dziełem przypadku, ani nie odbyło się tak, jak dotychczas sądziłeś, co byś zrobił? Gdyby pokazano Ci zdjęcie osoby oraz niepodważalne dowody na to, że to właśnie ona jest za wszystko odpowiedzialna, że właśnie przez nią cierpiałeś, co byś zrobił? Gdyby ktoś zaoferował Ci...

Gdyby ktoś zaoferował Ci neseser z pistoletem i 100 nabojami w środku oraz zagwarantował wolną rękę i nietykalność, co byś zrobił?

Skorzystałbyś? Zemściłbyś się?

Pierwsza część wyśmienitej serii duetu Azzarello/Risso pt. 100 NABOI! Tu pierwszy strzał jest ostatnim ostrzeżeniem. Uważaj! Być może Twoje zdjęcie jest w neseserze!

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/100_naboi/1

Wkp | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Młoda kobieta, Dizzy, wychodzi z więzienia. Odsiadka odmieniła ją na wiele sposobów, ale nie zmieniła pragnienia zemsty za śmierć męża i dziecka. W pociągu przysiada się do niej tajemniczy mężczyzna, który przedstawia się jako agent Graves. Ma dla niej ofertę – daje jej broń i sto naboi. Podaje także dane winnych śmierci je bliskich i zapewnia, że może bezkarnie użyć tych stu naboi do zemsty. Nigdy nie zostaną z nią powiązane, nigdy nie odpowie z to, co zrobiła. Okazja jak marzenie, ale jakie są cele Gravesa? I jaką cenę przyjdzie zapłacić Dizzy?

Ta seria była największym hitem nieistniejącego już wydawnictwa Mandragora. Hitem też była w Stanach, gdzie zajęła puste miejsce w Vertigo pozostawione przez „Sandmana” i „Kaznodzieję”. W Polsce królowała na listach top roku magazynu komiksowego „Produkt”, a za granicą jej trzeci tom trafił na listę 100 najlepszych komiksów w historii zdaniem najważniejszego pisma branżowego „Wizard”. Nagród, jakie otrzymała, nie sposób jest zliczyć. I...

Yave | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Mam taką zdolność, że uda mi się przeczytać z pięćdziesiąt komiksów, o których nikt nie słyszał, zanim zabiorę się za absolutną klasykę. Tą klasyką w tym wypadku jest właśnie "100 naboi" Briana Azzarello, uznana i ukochana na całym świecie seria, która gatunkami i recenzjami trafiła idealnie w moje gusta.

Tajemniczy agent Graves odnajduje ludzi, którzy w życiu coś ważnego stracili. Przywraca im trudne wspomnienia, a potem rzuca niebanalną propozycję. Wręcza im teczkę z dowodami obciążającymi sprawców ich cierpień, nienotowaną bronią i setką naboi, których nie da się namierzyć. Sprawa jest prosta - zemsta jest na wyciągnięcie ręki, musisz tylko odważyć się pociągnąć za spust. Ale kim tak naprawdę jest agent Graves? Po czyjej stronie stoi? I przede wszystkim jaki ma cel?

Pierwsza część "100 naboi" spełniła wszystkie moje oczekiwania. Konkretnie namotała mi w głowie, zadała kilka pytań, na które natychmiast chcę znać odpowiedź i zmusiła mnie do refleksji na temat "a co by było...

Hania | 2016-11-29
Na półkach: Komiks, Przeczytane