Te straszne nastolatki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
830803490X
poradniki

Poradnik Kate Figes napisany został z punktu widzenia rodzica, który przygotowuje się do uczestnictwa w dorastaniu swoich dzieci. Skierowany jest zarówno do rodziców, jak i do dzieci , pokazując, że rozwikłanie problemów związanych z dorastaniem możliwe jest w drodze rozumnej dyskusji. Autorka dzieli się wspomnieniami z jej burzliwego dojrzewania. Obala mity, nie przerysowuje trudności, ale też nie bagatelizuje ich. Uświadamia rodzicom przyczyny i okoliczności `wykolejania się` młodych ludzi, wynikającego z potrzeby wyróżnienia się, ciekawości, szukania dróg samoakceptacji. Czytając tę książkę, można poczuć się tak, jakby siedziało się w grupie osób będących w podobnej sytuacji i słuchało ich opowieści. Książka tworzy nieformalną atmosferę `grupy wsparcia`, daje poczucie, że nie jest się samemu ze swoimi uczuciami, doświadczeniami i kłopotami.

ewu | 2013-01-06
czarownica | 2014-05-13