Pamięć absolutna. Jak radzić sobie z zapominaniem i podkręcić możliwości umysłu

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek
Wydawnictwo: Sensus
Maxime Your Memory Power
poradniki
Paulaaaa

Świat pamięci absolutnej Kiedy w komputerze brakuje pamięci RAM, nie zastanawiasz się długo i po prostu dokładasz nową kostkę. Od razu widzisz różnicę. Sprzęt dostaje turbodoładowania i pracuje jak nowy. Ale co z Twoim własnym, wewnętrznym komputerem? Czy miewasz problemy z zapamiętywaniem kluczowych danych? Czy zdarza Ci się odczuwać irytację z powodu zapominania o ważnych rzeczach? Czy...

Świat pamięci absolutnej

Kiedy w komputerze brakuje pamięci RAM, nie zastanawiasz się długo i po prostu dokładasz nową kostkę. Od razu widzisz różnicę. Sprzęt dostaje turbodoładowania i pracuje jak nowy. Ale co z Twoim własnym, wewnętrznym komputerem? Czy miewasz problemy z zapamiętywaniem kluczowych danych? Czy zdarza Ci się odczuwać irytację z powodu zapominania o ważnych rzeczach? Czy czujesz się przytłoczony coraz szybszym przyrostem nowej wiedzy do opanowania? W erze szybkiej wymiany informacji zwiększenie sprawności umysłu przestaje być alternatywą. Staje się koniecznością! Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość. Zapamiętywanie jest umiejętnością i - jak każdą umiejętność — można je wyćwiczyć.

Swojej pamięci używasz non stop, korzystasz z niej przez całe życie i to, w jaki sposób się nią posługujesz, przekłada się na Twoje osiągnięcia. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i gdzie pracujesz, optymalizacja działania Twojej pamięci jest nakazem czasów i może pomóc Ci w karierze. W tej książce Nishant Kasibhatla dzieli się z Tobą prostymi, praktycznymi technikami, które pozwalają zapamiętać wszelkiego rodzaju informacje oraz skoncentrować się na najistotniejszych zagadnieniach.

Podczas podróży do świata pamięci absolutnej przewidziane są następujące atrakcje:
-wykorzystanie pamięci w celu zwiększenia wydajności i produktywności umysłu;
-radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami, stawianymi przed Twoją pamięcią;
-łatwe przypominanie sobie osób i twarzy;
-zapamiętywanie wystąpień i prezentacji;
-tworzenie trwałych skojarzeń;
-podkręcanie mózgu dzięki wizualizacjom, koncentracji i kreatywności;
-ćwiczenia technik, które poprawią Twoją pamięć;
-popisy, dzięki którym zrobisz wrażenie na innych.

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/pamiec-absolutna-jak-radz...(?)

źródło okładki: http://sensus.pl/

Kamil | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Wynik testu pamięci, który znajduje się na początku: 95 %.
Myślałem, że bezsensownym jest dalsze czytanie i przerabianie książki. Myliłem się, bo jak to ktoś powiedział: "Nie ma wiedzy niepotrzebnej".

Krótko i treściwie przedstawione mnemotechniki. Niektóre wydałe mi się śmieszne. Bardziej komplikowały zapamiętywanie niektórych spraw, aniżeli rozjaśniały. Niemniej jednak niektórzy ludzie mogą uznać te metody za bardzo pomocne. Czyta się to lekko i przyjemnie. Całego materiał, który przedstawia autor można się nauczyć w mniej niż siedem dni.

Paulaaaa | 2012-08-13

"Żyjemy obecnie w erze szybkiej wymiany informacji. Zwiększenie sprawności zapamiętywania przestaje być alternatywą. Staje się koniecznością! Naszej pamięci używamy non stop, korzystamy z niej przez całe życie i to, w jaki sposób się nią posługujemy, przełoży się na nasze osiągnięcia." Czy nie chcielibyście móc bez żadnych notatek móc zapamiętywać różnego rodzaju informacje - nawet te pozornie błahe? Od list zakupów, przez numery telefonów, zapamiętywanie słów w językach obcych, aż po imiona nowo poznanych osób na imprezie! Ja od zawsze uważałam, że mam problemy z pamięcią i większość rzeczy sobie notowałam, bądź zwyczajnie o nich zapominałam.

Książka składa się z 10 rozdziałów wśród których znajdują się: test wprowadzający, techniki pamięciowe dla początkujących, sposoby na zapamiętywanie wielu różnych rzeczy, sposoby na doładowanie naszego mózgu i popisy, dzięki którym możemy zaimponować innym naszą pamięcią.

Jak przystało na dogłębne zapoznanie się z lekturą, nie pominęłam...

kipi999 | 2013-06-29

Wakacje dopiero się zaczęły, a już nie mogę się doczekać kiedy wykorzystam te wszystkie techniki w szkole :)

Izka | 2014-10-19

Ci którzy czytali wcześniej książki Tonego Buzana lub książki o podobnej tematyce innych autorów w tej książce nie znajdą nic odkrywczego.

Minikox | 2016-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2016