Tajny projekt III Rzeszy FHQu RIESE

Seria: Militarne serkrety
Wydawnictwo: Technol
historia
Meehoow

Książka ta jest plonem ponad 18 lat intensywnych prac badawczych prowadzonych zarówno w terenie, jak i w archiwach. Publikacja oparta została na bogatym materiale dokumentalnym, w dużej części nieznanym polskiemu Czytelnikowi, a pochodzącym z państwowych oraz prywatnych archiwów niemieckich. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do bohaterów drugowojennych wydarzeń oraz niemieckiej dokumentacji...

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do bohaterów drugowojennych wydarzeń oraz niemieckiej dokumentacji Dariusz Garba dokonał w badaniach zagadki "Riese" oczekiwanego od lat przełomu. Autor odkrywa przed Czytelnikiem fakty, które burzą znany i budowany przez wiele dekad "obraz" jednego z najtajniejszych projektów III Rzeszy. Choć w swojej pracy autor daleki jest od pogoni za sensacją, to przedstawione w książce materiały czynią ją sensacyjną!

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl/?k:56/TAJNY PROJEKT III RZESZY - FHQu

źródło okładki: Wydawnictwo Technol

Marchewka | 2016-12-15
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Książka oczywiście odkrywcza choć spodziewałam się czegoś innego. Brakowało mi relacji więźniów. Choć może już nie było do nich dostępu. Oparta głównie na dokumentach wydaje się jakby sucha. Do tego przez użycie niemieckich nazw odnoszących się do polskich miejscowości utrudnia odbiór. A wystarczyłoby w nawiasach za każdym razem a nie tylko za pierwszym podawać polskie odpowiedniki.

SzymekKing | 2013-09-22

Bardzo wartościowa publikacja. Autor nie snuje niczym nie popartych opowieści, tylko w oparciu o zdobyte dokumenty i relacje świadków opisuje historię projektu Riese.

stemp | 2015-06-28
Łukasz | 2013-07-30