Jacek Placek. Futbolowa bestia

Wydawnictwo: BIS
8 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Przedstawiamy trzy kolejne przygody Jacka Placka: Jacek Placek futbolowa bestia Jacek Placek i morski potwór Jacek Placek i upiór Nasz bohater spotyka kolejne potwory, z którymi tylko on potrafi się porozumieć i choć jak zwykle nikt mu nie wierzy on oswaja bestię i przy jej pomocy wygrywa wraz ze szkolną drużyną piłki nożnej mecz z zespołem Rekinów. Pomaga samotnym i znudzonym morskim...

Przedstawiamy trzy kolejne przygody Jacka Placka:
Jacek Placek futbolowa bestia
Jacek Placek i morski potwór
Jacek Placek i upiór
Pomaga samotnym i znudzonym morskim potworom zaprzyjaźnić się.
Sprawia też że upiór z wesołego miasteczka, którego nikt już się boi, odzyskuje siły i straszy tak, że do kas zaczyna ustawiać się kolejka chętnych do odwiedzenia tunelu strachu.
Tylko dlaczego nikt mu znowu nie wierzy?

Wszystkie przygody spisuje w notesie, samodzielnie ilustrując i robiąc zabawne dopiski.

Monika Pawelec | 2016-07-28

Świetna książka dla dzieci, w sam raz na letni obóz lub na czytanie w trakcie podróży :)

recenzja na stronie: http://czytamirecenzuje.blogspot.com/2016/06/m-broad-jacek-placek-futbolowa-bestia.html

Na półkach: Przeczytane, BIS

Jacek Placek to chłopiec, którego ciągle spotykają niezwykłe przygody i często wpada przez nie w tarapaty. Nikt nigdy nie chce mu wierzyć w to co go podobno spotkało dlatego nauczył się już, żeby część prawdy zatajać przed innymi. Wtedy przynajmniej nie jest po raz kolejny posądzany o zmyślanie :)

W tej książce przeczytamy o trzech niewiarygodnych przygodach Jacka...

Pierwsza to "Futbolowa bestia". Chłopiec wstępuje do drużyny piłkarskiej w swojej szkole. Jednak Szymon - kapitan drużyny - nie lubi Jacka i stara się aby nie dopuścić do tego, by Jacek zagrał na jakimkolwiek meczu. Wyklucza go z treningów dzięki czemu Jacek Placek spotyka Małą Stopę, która uczy go gry, a na dodatek zostaje maskotką drużyny :)

W drugiej historii Jacek opowiada nam o dniu spędzonym na plaży z mamą. Okazuje się, że ktoś robi mamie chłopca brzydkie psikusy, a ona podejrzewa o to oczywiście swojego syna. Jacek odkrywa jednak kto to zrobił i o dziwo zaprzyjaźnia się z winowajcą. A jest nim pewien morski...

Fifi | 2018-05-22
agatsisek | 2018-01-22