Magiczna gondola

Tłumaczenie: Agata Janiszewska
Cykl: Poza czasem (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Zeitenzauber: Die magische Gondel
tombraiderka009

Siedemnastoletnia Anna spędza wakacje w Wenecji. Podczas jednego ze spacerów jej uwagę przykuwa czerwona gondola. Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne? Gdy niedługo potem Anna wraz z rodzicami ogląda paradę historycznych łodzi, zostaje wepchnięta do wody – a na pokład czerwonej gondoli wciąga ją niewiarygodnie przystojny młody mężczyzna. Zanim dziewczyna zejdzie z powrotem na pomost, powietrze nagle zacznie drżeć i świat rozpłynie się Annie przed oczami.

źródło opisu: http://www.egmont.pl

źródło okładki: http://www.egmont.pl

allison | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Książka przereklamowana - zamiast porywającej historii mamy przeciętną opowieść, której główna bohaterka plącze się po piętnastowiecznej Wenecji. Powtarzalność sytuacji i dialogów jest irytująca.
Plusem może być obraz dawnego miasta na wodzie; jego historyczne karty i codzienne życie mieszkańców pokazane są ogólnikowo, ale poprawnie.
Wątek miłosny jakoś mnie nie ujął, ale na nastoletnich czytelnikach, do których adresowana jest powieść, może zrobić wrażenie.
Całość napisana jest lekko, ale rażą leksykalne kwiatki typu rzyganie i sraczka. Jakoś nie pasowały mi do narracji.

Beatrycze | 2015-06-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Oczarowana "Trylogią czasu" postanowiłam ponownie wybrać się w podróż w czasie, tym razem gondolą. Szczerze powiedziawszy rozczarowałam się... brak jest w książce zrywów akcji, wątek miłosny mdły, ale się nie zniechęcam i sięgam po tom 2.

boziaczek | 2013-07-31
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Jakież ogromne były moje oczekiwania, gdy sięgnęłam po tę książkę... Spodziewałam się zaskoczenia, przygody, interesujących bohaterów... A tu nic z tego:( Bardzo się rozczarowałam i naprawdę nie wiem dlaczego ta pozycja zbiera tak entuzjastyczne recenzje.
Zdecydowanie autorka zmarnowała potencjał tej książki. Wprowadzenie zapowiadało się bardzo ciekawie - podróż w czasie, zwłaszcza niesamowita sceneria XV-wiecznej Wenecji, tajemnica i zagubiona 17-letnia dziewczyna z przyszłości, Anna, która próbuje wrócić do domu. Nic bardziej mylnego... Sama akcja wydaje mi się bardzo niedopracowana, jakby autorka nie miała pomysłu jak poprowadzić niektóre wątki i potraktowała je po macoszemu i na siłę. A szkoda! Główna bohaterka ani sympatyczna, ani nie, tak zresztą jak i pozostali bohaterowie. Obiekt westchnień Anny, Sebastian, który ma jej pomóc w powrocie do przyszłości, jest postacią bezbarwną - prawie nic o nim nie wiemy, pojawia się sporadycznie na kartach powieści i szczerze mówiąc nie...

nadzieja1925 | 2014-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Wspaniała i klimatyczna Wenecja odkrywa przed nami kolejną tajemnicę... Jest to historia poza i ponad czasem, z dodatkiem magii, podróży, tajemnicy i miłości, więc możecie spodziewać się wszystkiego.

Anna wraz z rodzicami wybiera się na wakacje do Wenecji. Dziewczyna z początku myślała, że to będą nudne wakacje, ale jednak... Na początku czerwona gondola, później przystojny młodzieniec, a na końcu czeka ją wypad do kanału i wciągnięcie do wymienionej powyżej gondoli przez wymienionego powyżej chłopaka. Naturalnie nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, gdyż po chwili Anna ląduję w Wenecji, ale w roku 1499.

Książka ma w sobie to coś, co przyciąga uwagę od pierwszych stron. Wciąga i uzależnia, a bohaterowie zaskakują mnie z każdą chwilą. Wenecja w rzeczywistości jest wspaniała, a książka jeszcze bardziej zachęca mnie na kolejne odwiedziny.

Claryyy | 2015-07-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 lipca 2015

Magiczna gondola jest "równie romantyczna co fascynująca" :)

Książka opowiada historię dziewczyny - Anny - która spędza wakacje w Wenecji razem z rodzicami. Poznaje tam rówieśnika imieniem Matthias, który jest nią oczarowany. Podczas wspólnego spaceru zauważają czerwoną gondolę. "Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne?". Podczas festiwalu Anna zostaje wepchnięta do wody, a na czerwoną gondole wyciąga ją niesamowicie przystojny młodzieniec. Lecz nim dziewczyna zdąży wysiąść z gondoli przeniesie się w czasie i odbędzie przygodę życia.

Pierwsza cześć serii "Poza czasem" jest naprawdę wciągająca i urocza. Główna bohaterka jest bardzo sympatyczną osobą i przyjemnie ogląda się jej przeżycia. Akcja jest wartka, a cudowne opisy Wenecji przenoszą nas nad Canal Grande.

"Słysze kroki. Muszę kończyć.
Mam nadzieję, że potem napiszę więcej."

Nie spodziewałam się, że po tej powieści niczego nadzwyczajnego, ale i tak była rozczarowaniem. Do przeczytania zachęciła mnie znajoma, a przekonała ostatecznie tematyka podróży w czasie. Jednak powieść jest absolutnie przewidywalna, aż boli. Dialogi sztywne, bohaterowie przeciętni, główna bohaterka irytująca. Wątek miłosny… o matko, tragedia. Infantylny, nudny, taki… zaplanowany, uczucie pojawiło się, bo miało się pojawić – skąd, dlaczego, co takiego przyciągnęło do siebie bohaterów, nie było mi dane tego poznać. W skrócie ani trochę tego nie czuje.
Klimat czasami się pojawia, jest także ciekawy jest obraz piętnastowiecznej Wenecji (choć mógłby być bogatszy). Tylko takie dostrzegam plusy i jest ich za mało, żebym mogła uznać tą powieść za dobrą, czy chociaż przeciętną. Nie interesują mnie dalsze losy bohaterów, więc już się pewnie z twórczością autorki nie spotkam.
Odradzam.

enigmatique | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Anna od dziecka czuje dziwne swędzenie na karku, kiedy zbliża się jakieś niebezpieczeństwo. Kiedy nagle podczas wakacji w Wenecji zaczyna ją swędzieć kark nastawia się na to, że coś wkrótce się wydarzy... Dziwny sklep z maskami, czerwona gondola pośród samych czarnych i tajemniczy przystojny chłopak, wszystko to będzie miało wpływ na jej dalsze losy.
Nie nastawiałam się jakoś szczególnie na tą książkę chociaż trylogia czasu, również z serii literacki egmont należy do jednej z moich ulubionych trylogii.
Zaskoczyła mnie pozytywnie, bardzo mi się spodobała. Pięknie opisana piętnastowieczna Wenecja, ciekawe postacie, przejścia czasowe następowały płynnie.
Nie jest jakoś szczególnie wybitną lekturą, ale z pewnością godną uwagi.
Intryga bardzo dobra, historia zaskakuje, ciekawi, wciąga i nawet o dziwo! Uczy. np żeby doceniać to, co mamy.
Wątek miłosny dość późno się rozkręcił, ale jestem ciekawa jak się potoczy w następnych częściach.

WampirkaJustynka | 2013-12-08
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Bardzo fajna książka, Przyjemnie się czyta choć jak dla mnie przypomina mi Trylogię czasu. Polecam !!!

kamyk576 | 2014-09-18

Cudna książka! Bardzo mi się podobała:-)
Anna- zwykła,współczesna dziewczyna... nie spodziewała się,że przytrafi się jej coś tak magicznego w życiu! Wpada do kanału i oto okazuje się,że jest rok 1449!! Dziewczyna nie może w to uwierzyc, dlatego często wybucha płaczem.W końcu zbliża się do Sebastiana i to na nim właśnie może polegac.
W książce dużo,ciekawych opisów zakątków Wenecji. Nie ukrywam,że chciałabym tam pojechac;) Jest wiele śmiesznych zwrotów :) Książkę pochłonęłam... Czekam z niecierpliwością na tom II.
Polecam;)

PaniKa | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2014

„Magiczna gondola” to moje pierwsze spotkanie z autorką Evą Völler i serią Poza czasem. Spodziewałam się książki pełnej magii, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic. Już sama okładka przyciąga wzrok i wręcz zachęca do czytania. Niestety to co kryje książka nie jest już takie entuzjastyczne, a wręcz banalne i przereklamowane.

Siedemnastoletnia Anna spędza wakacje w Wenecji. Podczas zwiedzania miasta dziewczyna zauważa czerwoną gondolę. Jest to dla niej trochę dziwne, gdyż w Wenecji każda gondola powinna mieć kolor czarny. Anna podczas kolejnego spaceru po mieście, trafia do małego sklepiku z tradycyjnymi weneckimi maskami. Właścicielką sklepu jest starsza kobieta, która na siłę sprzedaje jej maskę kota. Czy to przypadek? Niedługo później Anna wraz z rodzicami wybiera się na legendarną paradę łodzi, gdzie znów zauważa tajemniczą czerwoną gondolę. Podczas zamieszania dziewczyna zostaje wepchnięta do wody, a z opresji ratuje ją przystojny młodzieniec, który wciąga ją na pokład...