Ag2S

Kontynuacja fascynujących losów bohaterek powieści „Matki, żony, czarownice”. Pochodzimy ze wspaniałego rodu. Nasze prababki były mądrymi, a niekiedy znanymi i wielkimi kobietami. Miały cudowną moc, która pozwalała im pomagać ludziom. Ta moc wywodzi się z miłości. Dlatego jeśli przydarzy Ci się coś dziwnego lub magicznego, nie obawiaj się, kochanie. To tylko miłość, to część naszego...

Kontynuacja fascynujących losów bohaterek powieści „Matki, żony, czarownice”.

Pochodzimy ze wspaniałego rodu. Nasze prababki były mądrymi, a niekiedy znanymi i wielkimi kobietami. Miały cudowną moc, która pozwalała im pomagać ludziom. Ta moc wywodzi się z miłości. Dlatego jeśli przydarzy Ci się coś dziwnego lub magicznego, nie obawiaj się, kochanie. To tylko miłość, to część naszego dziedzictwa.”

„Zalotnice i wiedźmy” to książka o miłości, pasjach życiowych i wielkiej tajemnicy. To historia zwyczajnej kobiety z rodu kobiet niezwykłych. Ich inteligencja, ambicje i głód wiedzy miały zapewnić im sukces. Ale nie zawsze tak było. Główna bohaterka Asia, zmuszona sytuacją życiową, wyjeżdża z córką do Berlina, gdzie jeszcze raz zaczyna wszystko od nowa. Sprawy układają się pomyślnie do momentu, kiedy w jej bezpieczne, spokojne życie wkracza były mąż. W tym samym czasie dzięki dokumentom odziedziczonym po prababce Lavernie Asia poznaje zaskakujące losy kolejnych kobiet ze swojej rodziny. A są to historie pełne niespodzianek, namiętności i pasji. Historie, przez które, jak mantra, przewija się prawdziwa, wielka miłość... Czy jest też pisana Asi?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

teri | 2013-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Zachwytow nie bedzie.Babskie czytadlo i nic wiecej,o ktorym szybko zapomne.Wiem,ze i ten typ literatury jest potrzebny,ale nie mnie.Pierwsza czesc,w pewnym stopniu zaciekawila mnie,dlatego kupilam nastepna.Ale trzecia,chyba jednak sobie daruje.Nie mozna odmowic autorce dobrego piora.Pisze dobrze,tylko temat,jak dla mnie jest za bardzo przeslodzony.Czytajac,czulam sie,jak po zjedzeniu nadmiaru marcepanow lub chalwy,ktore notabene uwielbiam,jednak w rozsadnych ilosciach.Mysle,ze historia Asi i jej prababek,jak dla mnie tutaj sie zakonczy.La storia troppo dolce per me......

Tatiasza Aleksiej | 2015-07-07

Druga część opowieści o matkach i ich córkach, o ich mężczyznach. Dużo jest o miłości, poświęceniu, przywiązaniu, opowiązku, o pasjach życiowych. Podobała mi się, na pewno przeczytam trzecią część... Polecam:)

boziaczek | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Druga część sagi dla kobiet i o kobietach autorstwa Joanny Miszczuk zdecydowanie trzyma dobry poziom części pierwszej. Jest to dobrze napisana, ciekawa historia Joanny i jej rodziny oraz jej antenatek, często bardzo skomplikowana.
Polecam!

Zaczęłam czytać od drugiego tomu i bardzo zaskoczona jestem,nie spodziewałam się, że mnie zaciekawi aż tak bardzo, będzie intrygować historia, z tego, że lubię sagi rodzinne to świetnie zapowiadała się powieść.
Poznajemy Asię, wychowującą córkę Misie, kobieta wyjeżdża do Berlina by rozpocząć wszystko od nowa swoje nowe życie. Zapisuje swoją córkę do niemieckiej szkoły, nastolatka ma tam uczyć się języka niemieckiego z początku nie podoba się dziewczynie w szkole, lecz później to się zmienia radykalnie.
W Asi poukładane, spokojne i bezpieczne życie wkracza jej były mąż Piotr, z którym ma córkę Misie. Są po rozwodzie rozwiedzeni oboje.
Gdy spotyka na swojej drodze życiowej w życiu Kemala wie, że on jest miłością jej życia, coraz częściej się spotykają, poznają lepiej między nimi rodzi się głębokie, prawdziwe uczucie zakochują się w sobie.
Historia życiowa, mądra, ze świetną fabułą, wartką akcją i trzymała mnie w napięciu.
To opowieść wspaniała, ciepła, wciągająca, a również ciekawa o...

Madi | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Trochę dużo czasu zajęła mi ta lektura,czytałam po kawałku i nie mogłam dość do końca,a to dlatego,że II część była słabsza od swej poprzedniczki.
Mniej jest tu wspomnień sprzed lat,a autorka przede wszystkim skupia się nad życiem Joanny,które nie jest zbyt ciekawe-ot sama proza życia,praca ,córka i nowa miłość.
W tym momencie mam dylemat ,czy wziąć się za III część,zostawię to chyba przypadkowemu losowi.
Po raz pierwszy się tak sparzyłam ,że I tom mnie zachwycił ,a drugi znużył.

mclola20 | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Kończąc drugi tom opowieści o Asi i jej przodkach kończę też moje spotkanie z sagą pani Miszczuk. Nie żeby historia była nudna czy do niczego ale co za dużo to niezdrowo. Pomysł był super ale wykonanie już takie sobie. Za dużo postaci historycznych miesza się wszystko już w połowie książki. Koniec drugiego tomu to jednocześnie miłe zakończenie dla całości. I na tym poprzestanę.. Za III tom podziękuję:)

Liza | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Tym razem ta saga dla kobiet mnie sporo rozczarowała. Fragmenty dziejące się współcześnie to historia Asi, biorącej rozwód, która wyrwała się z utartego schematu, stała się wolną osobą. Niestety zabrakło w tym czegoś „świeżego”, emocji i szlifu całości, w efekcie jej losy bynajmniej nie zapadają w pamięć. Z kolei opowieści z przeszłości o kolejnych pokoleniach kobiet, czarownic, które kochały, prezentują się lepiej niż współczesne historia, jednak są bardzo fragmentaryczne i na tyle ich sporo, że także nie wywołały we mnie większych emocji czy refleksji.

Z żalem muszę stwierdzić, że wady jednak w tej pozycji przysłoniły zalety, a nie jest to jednak zła książka, raczej mocno przeciętna. Mówi o pogodzeniu się z tym, na co nie mamy wpływu, że „nie ma czarów, jest tylko miłość”, ale z nią różnie wychodzi, czasami trzeba zaryzykować, by być szczęśliwym, nawet to jeśli tu i teraz, na chwilę. Sami zdecydujcie czy macie ochotę na ten tytuł.

allison | 2012-10-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 06 października 2012

Pierwsza część "Matki, żony, czarownice" bardzo mi się spodobała i oceniłam ją pozytywnie. Dlatego gdy trafiła mi się okazja kupienia tanio "Zalotnic i wiedźm", natychmiast z niej skorzystałam. I to był błąd!

W porównaniu z pierwszym tomem druga część wypada bardzo bladziutko. Fragmenty, których akcja rozgrywa się współcześnie, niczym właściwie nie różnią się od dziesiątek tzw. "babskich czytadeł" - dialogi są banalne i pretensjonalne, problematyka związana z przejęciem firmy po tragicznej śmierci właściciela jest zupełnie pozbawiona realizmu, a często po prostu infantylna.

Książkę ratują - moim zdaniem - jedynie te części, których fabuła dotyczy odległych czasów. Jednak i tu doszukać się można nieścisłości oraz braku znajomości historycznych realiów. Plusem jest akcja pełna niespodzianek.

W pierwszej części dowiadujemy się, że jednym z przodków głównej bohaterki był C.K. Norwid. O ile tamta historia romansu pokazana została całkiem przekonująco, w "Zalotnicach i wiedźmach"...

wiejskifilozof | 2014-07-18

Kobiety w tej książce są silne i zdecydowane bronić swej racji.Mamy tu zarówno panie żyjące w czasach nam współczesnych jak i te sprzed wielu wieków.
Kobiety,które potrafiły przetrwać terror inkwizycji.Bo broniły swych praw i racji do nauki i kariery.
Przyznam,że mimo tego książka mnie nudziła,nie mogłem się przebić i jakoś wejść w świat wykreowany przez autorkę.
Owszem,fabuła ciekawa tylko przedstawiona w nudny sposób.Chyba Miszczuk nie stanie się moją ulubioną autorką.

kasandra_85 | 2012-09-28
Przeczytana: wrzesień 2012