Dziewczyny do wynajęcia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
978-83-7839-288-0
literatura piękna
Barbara

Najczęściej dostajemy od losu to, na czym najmniej nam zależy... Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie umierać! Zwłaszcza że i urody Zuzie nie brakuje, a także rozumu, zasad – nawet cnót. Ma też przyrodnią siostrę, Weronikę, z którą jednak nie bardzo się dogaduje. Niestety, los bywa...

Najczęściej dostajemy od losu to, na czym najmniej nam zależy...

Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie umierać! Zwłaszcza że i urody Zuzie nie brakuje, a także rozumu, zasad – nawet cnót. Ma też przyrodnią siostrę, Weronikę, z którą jednak nie bardzo się dogaduje. Niestety, los bywa przewrotny. Dziewczyna traci pracę, chłopaka... Kiedy siostra zaprasza ją do siebie, Zuzanna nie spodziewa się, że Weronika właśnie rozpoczęła perfidną grę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dziewczyny_do_wynajecia-p-31552-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziewczyny_do_wynajecia-p-31552-1-30-.html

Elżbieta2019 | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Zaczęłam czytać powieść obyczajową, a skończyłam thriller. Plus należy się autorce za pomysł, który prowadzi do naprawdę zaskakującego rozwiązania, a napięcie nie słabnie do ostatniej strony. Niestety, są i minusy. Irena Matuszkiewicz nie dała rady, moim zdaniem, dobrze naszkicować wszystkich głównych bohaterów. Prowadzi to czytelnika w ślepe uliczki i powoduje mętlik. Wątek dziennikarski, dotyczący reportażu dla toruńskiej, lokalnej gazety, na koniec się rozmywa. Być może to wszystko zabieg celowo zastosowany, mnie jednak tylko tylko irytował. Mimo wszystko nie zgadzam się z opiniami, że czytanie tej książki to strata czasu.

Joanna | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Dla mnie strata czasu. Takie rozciagniete. Jak zobaczylam jeszcze w pdf 1200 stron to zwatpilam. A tak na serio nie przypadla mi do gustu

stokrotka1008 | 2019-02-06
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Niestety nie zachwyciła mnie t książka. Wątki trochę słabo przemyślane, cienkimi nićmi szyta intryga i nazbyt przekoloryzowane zbiegi okoliczności. Jedyny plus, że książka nie była nudna.

Wileta | 2019-01-05
Przeczytana: 28 listopada 2018

Humorystyczna bajka.
Plusem jest sposób pisania Pani Matuszkiewicz - świetne dialogi, ironia, wplątywanie w dialogi znanych i stosowanych powiedzonek, i wszystko POLSKIE. Fabuła wpleciona w realia naszego kraju - każda może być tą bohaterką. Książka to duża dawka humoru. Nastawia optymistycznie i refleksyjnie do życia... może mi też się uda... Polecam

Paulina | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Nie najgorsza, ale też nie najlepsza. Taka zwykła książka na spokojne wieczory przy winku.

jolka1958-58 | 2017-11-17

Najczęściej dostajemy od losu to, na czym najmniej nam zależy...

Majka | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, Mam ebook
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Tak to jest kiedy czyta się przypadkowo wybrane książki.
Miałam ją wśród innych na ebooku i padło na nią.
Niby jest tajemnica, jakaś intryga, kilka wątków. Ale cały czas czytając miałam wrażenie, że Autorka, poza literami, niewiele miała do przekazania.
Nie potrafiłam przywiązać się do żadnej postaci (no może do mopsika Czarusia).
Cała główna intryga tak zasupłana, że właściwie nie ciekawiło jej rozwiązanie.
Pod koniec nawet było śmiertelne uderzenie.
Brakowało mi już tylko lądowania UFO - jestem prawie pewna, że to zwykłe przeoczenie Autorki, po prostu w czasie pisania nie wpadło jej jeszcze i to do głowy.
No zwyczajnie cafe de lur.
SUBIEKTYWIE - nie polecam
;)

książek: 2002
basiunia | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

"Najczęściej los daje nam to na czym najmniej nam zależy". I tak niestety jest . Gdy gonimy za miłością mamy pustkę.Zaskakujące zakończenie, tajemnicza intryga. Polecam

izabela81 | 2015-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 24 maja 2015

Po przeczytaniu tytułu "Dziewczyny do wynajęcia" od razu nasunęło mi się dwuznaczne skojarzenie, że chodzi o dziewczyny zarabiające jako prostytutki. Nic bardziej mylnego. Książka dotyczy zupełnie czegoś innego. To ciepła, pełna optymizmu, humoru słownego i sytuacyjnego, tajemnicy, intrygująca opowieść o życiu, przyjaźni, miłości i zdradzie. Bardzo rozbawił mnie wesoły mopsik o wdzięcznym imieniu Czaruś vel Cymbał. Liczba wątków obyczajowych i kryminalnych oraz wydarzeń jest tak duża, że nie sposób się nudzić z tą książką.

basiek0306 | 2015-01-15

Trochę przy nudnawa ale lekka i przyjemna