Dziewczyny do wynajęcia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
978-83-7839-288-0
Barbara

Inne wydania

Najczęściej dostajemy od losu to, na czym najmniej nam zależy... Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie umierać! Zwłaszcza że i urody Zuzie nie brakuje, a także rozumu, zasad – nawet cnót. Ma też przyrodnią siostrę, Weronikę, z którą jednak nie bardzo się dogaduje. Niestety, los bywa...

Najczęściej dostajemy od losu to, na czym najmniej nam zależy...

Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie umierać! Zwłaszcza że i urody Zuzie nie brakuje, a także rozumu, zasad – nawet cnót. Ma też przyrodnią siostrę, Weronikę, z którą jednak nie bardzo się dogaduje. Niestety, los bywa przewrotny. Dziewczyna traci pracę, chłopaka... Kiedy siostra zaprasza ją do siebie, Zuzanna nie spodziewa się, że Weronika właśnie rozpoczęła perfidną grę.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dziewczyny_do_wynajecia-p-31552-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziewczyny_do_wynajecia-p-31552-1-30-.html

Majka | 2016-04-08
Na półkach: Przeczytane, Mam ebook
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Tak to jest kiedy czyta się przypadkowo wybrane książki.
Miałam ją wśród innych na ebooku i padło na nią.
Niby jest tajemnica, jakaś intryga, kilka wątków. Ale cały czas czytając miałam wrażenie, że Autorka, poza literami, niewiele miała do przekazania.
Nie potrafiłam przywiązać się do żadnej postaci (no może do mopsika Czarusia).
Cała główna intryga tak zasupłana, że właściwie nie ciekawiło jej rozwiązanie.
Pod koniec nawet było śmiertelne uderzenie.
Brakowało mi już tylko lądowania UFO - jestem prawie pewna, że to zwykłe przeoczenie Autorki, po prostu w czasie pisania nie wpadło jej jeszcze i to do głowy.
No zwyczajnie cafe de lur.
SUBIEKTYWIE - nie polecam
;)

izabela81 | 2015-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 24 maja 2015

Po przeczytaniu tytułu "Dziewczyny do wynajęcia" od razu nasunęło mi się dwuznaczne skojarzenie, że chodzi o dziewczyny zarabiające jako prostytutki. Nic bardziej mylnego. Książka dotyczy zupełnie czegoś innego. To ciepła, pełna optymizmu, humoru słownego i sytuacyjnego, tajemnicy, intrygująca opowieść o życiu, przyjaźni, miłości i zdradzie. Bardzo rozbawił mnie wesoły mopsik o wdzięcznym imieniu Czaruś vel Cymbał. Liczba wątków obyczajowych i kryminalnych oraz wydarzeń jest tak duża, że nie sposób się nudzić z tą książką.

Malwina | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-book
Przeczytana: 08 marca 2013

Książka ta nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Główna bohaterka - Zuzanna, to osoba, która w moim przeczuciu nie wie, czego chce. To jej niezdecydowanie prowadzi do serii bardzo niefortunnych wydarzeń, które na końcu przybierają zaskakujący, aczkolwiek niezbyt szczęśliwy obrót. Tajemnice oraz zagadki, jakie przeplatają się przez tę książkę nadają jej smaczku i wyrazistości, ciekawy jest wątek kryminalny - te rzeczy oceniam na plus.

Książka jest na pozór lekką historią do poczytania, aby się odstresować i zapomnieć o własnych kłopotach. Raczej szybko o niej zapomnę.

Joanna | 2011-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2011

Autor: to trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam i na pewno będą następne.
Opis na okładce: zabawny, zachęca do lektury i sugeruje świetną powieść obyczajową.
Ilość stron: 432
Treść: pod tytułem „Dziewczyny do wynajęcia” główna bohaterka Zuzanna pisze reportaż na temat pracy na stanowisku Kelnerki w restauracji. Ma to być coś w rodzaju dziennikarskiej prowokacji w formie artykułu. To mój ulubiony wątek w tej książce. Jest też więcej ciekawych sytuacji z życia, nawet fani romansów znajdą coś dla siebie, a także miłośnicy zabawnych obyczajowych powieści. Jednak zakończenie tej historii nie jest zbyt ciekawe, ale o tym przeczytacie sami.

Fajne cytaty znalezione w książce:
„...najczęściej dostajemy od losu to, na czym nam najmniej zależy”

basiunia | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

"Najczęściej los daje nam to na czym najmniej nam zależy". I tak niestety jest . Gdy gonimy za miłością mamy pustkę.Zaskakujące zakończenie, tajemnicza intryga. Polecam

Artur_K | 2010-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2010

Książka fajna. Lekko się czyta, panią się powinno podobać.
Jest tajemnicza siostra, poszukiwanie pracy w końcu plan który zaskakuje wydarzeniami,jest też problem z mężczyzną życia & przyjaciółką, dostaje się też coś o co się nie prosiło. Książka trochę pogmatwana ale na koniec się wszystko wyjaśnia.

tajus | 2012-10-05
Przeczytana: 05 października 2012

Irena Matuszkiewicz to urodzona w 1945 roku polska pisarka, obecnie mieszkająca we Włocławku. Z wykształcenia jest filologiem, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, a teraz odnosi sukcesy, będąc popularną autorką powieści obyczajowych i kryminalnych, ukazujących polską współczesność i często także intrygujące wydarzenia z przeszłości bohaterów.

Po raz pierwszy z nazwiskiem tej pisarki spotkałam się bodajże w ubiegłym roku, poszukując ciekawych kryminałów polskiego autorstwa. Nie było mi jednak dane sięgnąć po którykolwiek z nich, za to teraz natknęłam się na jedną z jej powieści obyczajowych, która przyciągnęła moją uwagę pozornie banalnym opisem z okładki. Chodzi tutaj oczywiście o "Dziewczyny do wynajęcia", typowy, nie da się ukryć, babski utwór, w którym można znaleźć niewiarygodnie dużo problemowych aspektów ludzkiego istnienia, począwszy od rozterek miłosnych, przez wystawione na ciężkie próby przyjaźnie, rozpaczliwe wręcz poszukiwanie pracy, aż po odkrywanie tajemnic...

Katherina87 | 2012-11-22

Nowa powieść autorki "Agencji Złamanych Serc" i "Gier nie tylko miłosnych" z pewnością ugruntuje jej zasłużoną sławę wśród rzeszy wielbicielek i niechybnie przysporzy kolejnych.

Główna bohaterka (jak zwykle mamy tu plejadę świetnie sportretowanych kobiet), Zuzanna, zatrudnia się szczęśliwie po studiach polonistycznych w szkole. Ma też chłopaka (przystojny ortopeda na etacie), kochających rodziców, niedrogo wynajętą kawalerkę... Żyć, nie umierać. Zwłaszcza że i urody Zuzie nie brakuje, i rozumu, i zasad - nawet cnót. Los wszakże bywa perfidnym sadystą: Zuzanna traci pracę, chłopaka...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-09-04
Przeczytana: 19 lipca 2011

Przeczytałam już kilka książek Pani Ireny. Pisane są lekkim językiem, czyta się je miło i przyjemnie. Jeśli do tego dołączymy wątek kryminalny i kobiece intrygi owiane tajemnicą to "Dziewczyny do wynajęcia" na pewno spełnią nasze oczekiwania. Łatwa, lekka i przyjemna lektura na raz (jak dla mnie).

Magnetic_91 | 2013-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Myślę, że sam fakt iż książkę przeczytałam w JEDEN dzień mówi sam za siebie. Książka pochłonęła mnie do reszty, nie mogłam się od niej oderwać taka byłam ciekawa co będzie dalej.

Myślę, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Coś dla miłośników czworonogów( pies Czaruś)jest coś dla fanów wątków owianych tajemnicą i lekko kryminalnych oraz romantycznych. Całość lekko pogmatwana jednak wszystko na końcu się wyjaśnia.
Ja pochłonęłam tą książkę, cały czas ciekawił przebieg wydarzeń.

Polecam.