Pytania o Boga. C.S. Lewis i Sigmund Freud wiodą spór na temat Boga, seksu, miłości oraz sensu życia

Tłumaczenie: Piotr Szymczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Media Rodzina
The Question of God: C.S. Lewis and Sigmund Freud Debate God, Love, Sex, and the Meaning of Life
83-7278-100-1
filozofia, religie, psychologia
filozofia i etyka
Kamila

Jak mogłaby przebiegać rozmowa dwóch tak fascynujących osobowości, jak twórca psychoanalizy Sigmund Freud i chrześcijański pisarz C.S. Lewis? Obaj hołdowali zdecydowanie odmiennym światopoglądom - Freud materialistycznemu, a Lewis duchowemu - wymiana poglądów między nimi byłaby więc tym ciekawsza. Być może zetknęli się ze sobą - autor nie wyklucza takiej hipotezy - jednak ów "spór" między...

Obaj hołdowali zdecydowanie odmiennym światopoglądom - Freud materialistycznemu, a Lewis duchowemu - wymiana poglądów między nimi byłaby więc tym ciekawsza. Być może zetknęli się ze sobą - autor nie wyklucza takiej hipotezy - jednak ów "spór" między Freudem a Lewisem jest jego pisarską kreacją - kreacją, dodajmy, opartą na dogłębnej znajomości dzieł obu myślicieli.
Armand M. Nicholi, psychiatra, pisarz i wykładowca uniwersytecki, bardzo ciekawie pisze także o życiu swoich nietuzinkowych bohaterów.
Freud i Lewis zgadzali się, że najważniejsze pytanie dotyczy Boga: czy istnieje inteligencja wykraczająca poza granice wszechświata? Każdy z nich spędził znaczną część życia, szukając odpowiedzi na to pytanie, mając przy tym świadomość, jak głębokie ma ono konsekwencje dla zrozumienia naszej tożsamości, naszego życiowego celu i przeznaczenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina 2004

źródło okładki: Wydawnictwo Media Rodzina 2004