Zaczarowane koło. Baśń dramatyczna w 5 aktach autorstwa Lucjana Rydla.

Wydawnictwo: Księgarnia D.E. Friedleina
Rydel, Młoda Polska, poeci polscy
Mar

"W puszczy, przed norą Leśnego Dziadka. W głębi jezioro, skąd dochodzą dźwięki zatopionych dzwonów; przez drzewa prześwieca czerwona łuna zachodu, ad niej odcinają się czarno pnie i gałęzie. Mrok zapada. Głupi Maciuś,kilkunastoletni wyrostek, w potarganej płótniance i słomianym, obdartym kapeluszu na lnianej czuprynie, boso, z kobiałką w ręku i flaszką za pazuchą — dobija się do drzwi Leśnego Dziadka."

źródło opisu: Księgarnia Friedleina,

źródło okładki: http://www.zskjordanow.iap.pl/bs/cymelia.htm

rokita49 Boruta | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Książkę nabyłem w antykwariacie(54000zł, po denominacji 5,40zł),wydaną w Krakowie w 1914 roku.Kupiłem głównie dla zdjęć,chyba z premiery sztuki.Kiedyś to dosyć dokładnie ustaliłem.Na jednym ze zdjęć Boruta z Wojewodą;Boruta - Ja hetmańską dignitatem/Jaśnie Panu Wojewodzie/Obiecuję...Książka po przejściach,jakie były jej losy?Edmund de Wall w "Zającu o bursztynowych oczach" marzy tak: "Chciałbym wyciągnąć rękę,dotknąć klamki,nacisnąć ją i trafić do miejsc,gdzie te przedmioty kiedyś żyły,znaleźć się w tamtej przestrzeni,zmierzyć ją wzrokiem,przyjrzeć się obrazom,które wisiały na ścianach,przekonać się,w jaki sposób padało na nie światło".

Marianna30 | 2016-06-22
Marcin Mazur | 2015-01-03