Eros i Psyche: Powieść sceniczna w siedmiu rozdziałach

Wydawnictwo: E. Wende i S-ka, Księgarnia H. Altenberga
8 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Maleństwo

źródło okładki: https://0.allegroimg.com/original/01ebf9/1289dad34822a9c8a7156a46fe00

Tiamat | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Dramat napisany jesienią 1903 roku. Bardzo szybko został wystawiony na krakowskiej i lwowskiej scenie. Szkoda, że teraz został tak zapomniany.

Boska lektura, naprawdę poruszająca i skłaniająca do refleksji, oprócz tego genialnie napisane (albo po prostu jestem wielką fanką pana Żuławskiego). Osobiście widziałabym Erosa i Psychę w liście lektur szkolnych. W miarę łatwa do zrozumienia i lekko czuć klimaty tamtych czasów, które dręczyły artystów. Troszkę trzeba się przyzwyczaić do stylu, ale szybko i sprawnie się czyta.

Polecam!