Nelson Essentials of Pediatrics
pediatria, nelson
zdrowie, medycyna
Różyczka

Książka, którą oddajemy do rąk czytelnika, jest tłumaczeniem amerykańskiego podręcznika Nelson Essentials of Pediatrics, zwanego popularnie "małym Nelsonem". Od roku 1990, regularnie co 4 lata, w Stanach Zjednoczonych ukazuje się jego nowe wydanie. Obecnie, 6 już z kolei, pojawiło się w 2010r., zawiera więc najbardziej aktualną wiedzę z dziedziny pediatrii. Podręcznik przeznaczony jest dla...

Podręcznik przeznaczony jest dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii i rezydentów pediatrycznych, ale również dla nauczycieli akademickich i lekarzy rodzinnych.

Omówiono w nim najczęstsze problemy i choroby dzieci i młodzieży, z jakimi może się zetknąć lekarz pierwszego kontaktu w swojej pracy z pacjentem w wieku rozwojowym. W każdym rozdziale, oprócz omówienia etiologii i patogenezy chorób, podano algorytmy postępowania diagnostycznego oraz praktyczne wskazówki terapeutyczne.

Spis treści:

1. Specjalizacja pediatryczna