Opowiadania Kotori #1

Seria: Opowiadania Kotori
Wydawnictwo: Kotori
Eo-

Oddajemy w Wasze ręce książkę nietuzinkową. Zbiór opowiadań niezwykły i różnorodny, niepoprawny politycznie. Taki, jakiego jeszcze nie czytaliście. Taki, który zapadnie głęboko w Waszą pamięć i w Wasze serca. Będziecie śmiać się, płakać, wspominać, pamiętać. Będziecie wracać do tych opowiadań wciąż i wciąż. A kiedy już nauczycie się ich na pamięć, my wydamy dla Was kolejny tom. I kolejny. Aż do skończenia świata będziemy opowiadać Wam o miłości w kolorach tęczy.

Spis treści:

źródło opisu: Kotori, 2012

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Aphrodite-A-Raven | 2016-05-01
Przeczytana: 2014 rok

"Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania (...)" – pojawia się na tytułowej stronie opowiadania "Kambion" Narcyza Merdasińskiego, ale ja uważam, że wydawnictwo mogłoby spokojnie umieścić ten tekst na okładce.

Opowiadania o miłości pomiędzy dwoma chłopcami lub mężczyznami nie są czymś, co czytuje się przy angielskiej herbacie w każdym domu. Sięgają po nie specyficzne grupy osób, które dobrze wiedzą, co robią albo wciąż poszukują: odpowiedzi, sensu, samych siebie lub jeszcze czegoś innego.

Ten zbiór zawiera dużo różnych tekstów, co jednocześnie jest jego plusem i minusem. Plusem dla poszukujących, gdyż mogą określić, które z nich odpowiada im najbardziej. Plusem jest też dla kochających różnorodność. W końcu można lubić i realizm, i fantasy, dramaty i komedie. W tej pozycji da się zawsze znaleźć coś odpowiadającego aktualnemu nastrojowi oraz potrzebie pośmiania się lub wzruszenia.

Natomiast minus... Minusem jest to, że nie każde z opowiadań przypadnie...

Akemi | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

可愛い! To pierwsze słowo jakie przychodzi mi na myśl, kiedy ściskam w dłoniach pierwszy tom "Opowiadań Kotori". Mój własny. ♥ Kiedy czytam zawarte w nim historie. I kiedy przeglądam ilustracje. 可愛い. Jedno słowo, które w moim odczuciu doskonale opisuje cały zbiór. Nic, tylko czytać i cieszyć się z lektury.

w swojej opinii postanowiłam nie kierować się oceną poszczególnych opowiadań, które bywają różne, ale skupić uwagę na całości publikacji.
Zbiór 14 opowiadań. Nie zawsze poprawnych politycznie. Nie posiadających żadnych ukrytych podtekstów, kontekstów, sensów i znaczeń, które "usprawiedliwiłyby" ich powstanie. Zwykłe krótkie historie o miłości. Różne historie. Każde inne. Z jednym tylko wspólnym wątkiem... BL. I choć Wydawnictwo specjalizuje się właśnie w tej tematyce, dla mnie był to wielki ukłon w kierunku fanów gatunku. A że sama jestem jednym z nich, nie trzeba było dużo, by się zakochać.

nigdy nie przepadałam za opowiadaniami. Tym razem jednak przełamałam swój opór i szybko...

Oshiroi | 2013-03-10

"Kambion" jest ABSOLUTNIE GENIALNY. Kocham to opowiadanie, często do niego wracam. Śmieszne, absurdalne i na swój sposób mądre. Fantastyczny humor. Jestem zauroczona.
"Z cukrem czy bez" było krótkie, fajne, z pomysłem.
"Eksperyment" - świetny, świetny i jeszcze raz świetny!
"Blizna" ma genialnych bohaterów i psychologię postaci. Poza tymi trzema opowiadaniami niestety słabizna.

nananadziejka | 2013-02-15
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Czy warto przeczytać?
Oczywiście , że tak! :D
Tematyka co prawda nie należy do moich ulubionych ale ma w sobie coś co przyciąga-Różnorodność, pomysłowość twórców, niebanalność? Tak i owszem.
Opowiadania które szczególnie polecam to :
Kambion-Narcyz Mredasiński- mój mistrz! :D
Wilk w owczym stadzie- Katarzyna ,Eo, Nagisa - Super ale szkoda, że takie krótkie :(

Shariana | 2012-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2012

Pozwolę sobie omówić wszystkie, a przynajmniej większość zebranych tu opowiadań. Ciężko bowiem powiedzieć coś więcej, co dotyczyłoby ich wszystkich bez wyjątku, a jest to dzieło... osobliwe i z całą pewnością warte paru słów.
Przede wszystkim - bardzo podoba mi się okładka. Jest o wiele bardziej "odporna" niż Omikami, które szybko pokryło się śladami palców. Ogromnym plusem były też ilustracje, zwłaszcza te autorstwa Kyou. Chociaż przy niektórych trzeba było się upewniać, że nikt nie zagląda przez ramię, bardzo umilały lekturę.
A jeśli chodzi o treść...
Przyznaję, że aż do "Kambionu" byłam pełna optymizmu. Zresztą, to właśnie ono zapadło mi najbardziej w pamięć i zdążyłam już do niego wrócić, chociaż całą książkę skończyłam dosłownie przed chwilą. Może to jego odmienność tak przykuwa uwagę? "Świeże" męskie spojrzenie na miłość - jakby nie patrzeć - między dwójką mężczyzn? Albo po prostu ten beztroski absurd, który jednak nie da się nazwać klozetowym?
Tak, właśnie dla tego...

Hime9 | 2012-08-23

Cóż mogę powiedzieć? Opowiadania yaoi to nie to samo, co opowiadania m/m, powiedzmy to sobie wyraźnie. W całej antologii znalazłam tylko jedno opowiadanie posiadające cechy m/m, co nie oznacza, że pozostałe twory były naprawdę złe (w sumie podobały mi się jeszcze trzy). Po prostu absolutnie nie jestem miłośniczką podobnego stylu. Bliższy jest mi realizm w powieściach (nie mylić z gatunkiem książek =_=). Co do ilustracji wewnątrz... (tak, są ilustracje, nie - ta książka nie jest dla dzieci) są naprawdę niezłe,jestem pozytywnie zaskoczona. Umiliły czytanie :).