Jak odnaleźć szczęście?

Seria: Harlequin Gorący Romans
Wydawnictwo: Harlequin
Lonetree ranchers
Avadoro

Pewnego dnia Morgan Wakefield wstąpił do opuszczonego domu znajdującego się w sąsiedztwie. Jakież było jego zdziwienie, gdy zastał tam samotną kobietę, która zaczęła rodzić. Zaopiekował się nią i dzieckiem i zaoferował gościnę w swej posiadłości. Wkrótce okazało się, że kobieta jest spadkobierczynią starego domu, ale żeby zostać pełnoprawną właścicielką, musi spełnić dwa dziwaczne warunki. Morgan postanawia jej pomóc...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2005

Wybebeszamy_książki | 2015-08-10

Nie! To nie jest książka psychologiczna! Nie dajcie się zwieść.
Macie przed oczyma, tymi pięknymi oczętami, harlequin. Prawdziwy, nieprzerobiony, żałosny, okropny, obrzydliwie przesłodzony, niewart powtórnego spojrzenia, histerycznie śmieszny i idiotyczny harlequin. Ta wyliczanka zawarła wszystko, co za chwilę uzewnętrznię pod spodem.

Czym charakteryzuje się typowy harlequin? (A w zasadzie każdy harlequin [?])

1. Bohaterowie najczęściej spotykają się w momencie jakiegoś przełomowego wydarzenia, które nieodwracalnie wpłynie na ich relacje i życie.

W tym przypadku główny bohater [Morgan] spotyka główną bohaterkę [Samanthę], gdy ta na świat wydać ma swoje pierwsze dziecko. Co oczywiste, dziewczyna, mimo że wiedziała, że będzie niedługo rodzić <czuła bóle porodowe> udała się do posiadłości swojego dziadka. Nie ma tam wody, prądu czy, no nie wiem, położnej? Ale kto by na to patrzył! Przecież bohaterki harlequinów nie mogą być ani inteligentne ani zdrowe na umyśle.

2. Od razu pałają...

Mak | 2014-03-24

Kathie DeNosky to jedna z moich ulubionych autorek Harlequin i z przyjemnością sięgam po jej książki. To również sympatyczne opowiadanie, tak jak i sami bohaterowie.

Morgan to typ bohatera, który może być ideałem mężczyzny niemal każdej kobiety. Czuły, troskliwy, odpowiedzialny, no i przystojny, a przy tym umiejący wybawić z opresji.

Znajomość dość nietypowa, za to miłość piękna i szczera.

Nie obyło się bez nieporozumień, a także cieni z przeszłości, które mogą zagrażać przyszłości. Zaś problemy Samanthy stały się dopiero początkiem romantycznej przygody.

Również pozostali bohaterowie, jak bracia Morgana, czy Annie, bohaterka pierwszej części, to bohaterowie wzbudzający sympatię, którzy są przykładem przyjaźni na dobre i złe.

Pozytywnie odebrałam epilog, bo dzięki temu dowiadujemy się o dalszych losach Samanthy i Morgana, a także opowiadanie jest w pełni zakończone.

Nie znalazłam w książeczce żadnych minusów.

Polecam!!

książek: 1939