Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Jakby tak Wrocław przejść pieszo,

patrząc uważnie pod nogi,

można by wielu krasnali

znaleźć zastygłych w śnie błogim.

Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich prezentują plejadę krasnoludków, życzliwych i pomocnych ludziom, które znalazły swoje miejsce w różnych wrocławskich zakątkach, stając się ich symbolami.

Na półkach: Przeczytane, WFW

Zapewne wiecie już, że od jakiegoś czasu nasz blog ma przyjemność sprawować patronat medialny nad książeczką Warszawskiej Firmy Wydawniczej pod tytułem "Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich". W książce tej znajdziemy wierszowane opowiadanie o wszędobylskich krasnoludkach.

Dawno, dawno temu kiedy Piast zakładał państwo Polan, krasnoludki już tutaj mieszkały. Kiedy zaczęli sprowadzać się ludzie wszyscy żyli w zgodzie i przyjaźni. Niestety zaczęto plotkować, że malutcy ludzie używają czarów... Uciekły biedactwa jak najdalej od złych wojsk... Wróciły gdy w Polsce zapanował pokój. Postanowiły zamieszkać we Wrocławiu, które kiedyś nosiło nazwę "Wrati slawa" czyli "Wróci sława" :)

Dzięki tej książeczce znajdziemy wiele przemiłych krasnoludków, każdy z nich jest bardzo pomocnym przyjazny, każdy ma wyznaczone zadanie i inną profesje :)

"Jakby tak Wrocław przejść pieszo,
patrząc uważnie pod nogi,
można by wielu krasnali
znaleźć zastygłych w śnie błogim"

A gdzie ów maluchy...