Robin Hood z zielonego lasu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Adventures of Robin Hood
Robin Hood, Sherwood, Mały John
takisobiejac

Wersja przygód Robina Hooda i jego przyjaciół napisana przez Rogera Lancelyna Greena w 1956 roku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Ocenę może troszkę zawyżyłem - to dość prosta i krótka książeczka... Jednak przeczytana w dzieciństwie zostawiła miły ślad; z dotąd napotkanych to też dla mnie najlepsza opowieść o Robin Hoodzie... Na pewno nie obrazoburcza (w końcu wyd. Naszej Księgarni), ale też nie przesłodzona, chwilami wręcz smutna. - Bez zbędnych wtrętów magicznych... Za to pisana pięknie, w szczególny sposób, jakbyśmy słuchali średniowiecznego bajarza w gospodzie! "... postawił stopę na mostku, wykrzykując wesoło: - popatrz, jaki mam mocny i potężny kij, w sam raz nadaje się do strącania w wodę bezczelnych hultajów!" Zawsze chętnie powrócę na spacer u boku Robina...

Karolina | 2017-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Znane z "Wesołych przygód Robin Hooda" przygody banity z sherwoodzkiego lasu w doborze innych słów. Mimo iż niektóre z tych historii znałam już z kart innych powieści o przygodach Robin Hooda, czytało mi się to bardzo dobrze.

Agatia | 2012-03-04

Barwna i pełna akcji powieść. Autor wspaniale maluje historię legendarnego banity, dzięki czemu ma się wrażenie, że nie tylko sam R.L Green żył w tamtych czasach w sławnym lesie, ale i my sami już po pierwszych zdaniach lądujemy na leśnej polanie w średniowiecznej Anglii.
Wspaniała :) Polecam :)