Robin Hood z zielonego lasu

Andrzej Konarek
Robin Hood Sherwood Mały John

11915

Na półkach: , , , ,

Ocenę może troszkę zawyżyłem - to dość prosta i krótka książeczka... Jednak przeczytana w dzieciństwie zostawiła miły ślad; z dotąd napotkanych to też dla mnie najlepsza opowieść o Robin Hoodzie... Na pewno nie obrazoburcza (w końcu wyd. Naszej Księgarni), ale też nie przesłodzona, chwilami wręcz smutna. - Bez zbędnych wtrętów magicznych... Za to pisana pięknie, w...

Znane z "Wesołych przygód Robin Hooda" przygody banity z sherwoodzkiego lasu w doborze innych słów. Mimo iż niektóre z tych historii znałam już z kart innych powieści o przygodach Robin Hooda, czytało mi się to bardzo dobrze.

Barwna i pełna akcji powieść. Autor wspaniale maluje historię legendarnego banity, dzięki czemu ma się wrażenie, że nie tylko sam R.L Green żył w tamtych czasach w sławnym lesie, ale i my sami już po pierwszych zdaniach lądujemy na leśnej polanie w średniowiecznej Anglii.
Wspaniała :) Polecam :)

• Dla dzieci i młodzieży