Tajemna moc krwi

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Wydawnictwo: Spółdzielcza Agencja Reklamowa SPAR
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le pouvoir secret du sang
83-86625-62-7
zdrowie, medycyna
Athoualia

Dlaczego akurat krew? Istotne znaczenie krwi i jej niezwykle ważnej funkcji fizjologicznej dla organizmu ludzkiego musi mieć zapewne, przynajmniej w niektórych punktach, oddźwięk psychologiczny. Przeżywamy bowiem nasze życie w ludzkim ciele, a nasze najistotniejsze działania i reakcje oobywają się dzięki niemu i poprzez nie. Krew jest specyficznym elementem płynnym naszego środowiska...

Dlaczego akurat krew?

Krew jest specyficznym elementem płynnym naszego środowiska wewnętrznego. Jest to żywa materia, która karmi i łączy ze sobą wszystkie nasze organy. Warunkuje zatem nasz instynkt życiowy, a poprzez niego nasz "naturalny" sposób reagowania. Najdrobniejsze przejawy funkcjonowania naszych organów i ośrodków nerwowych, nasze myśli i czyny, nasze sympatie i antypatie zależą od jej nieustannego krążenia, a zarazem od równowagi jej ciśnienia.
Wiele popularnych zwrotów podkreśla moc przypisywaną krwi i jej tożsamość z jednostką: "krew zastygła w żyłach" wyraża przerażenie, w psychologii określenie "zachować zimną krew" wyraża umiejętność spokojnego i rozsądnego zachowania we wszelkich okolicznościach. Natomiast "gorąca krew" każe myśleć o kimś łatwo dającym się ponieść uczuciom, nierozsądnym...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: skan

Athoualia | 2012-07-08
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Może być (ze strony demograficznej), zawiera obrazy różnych osób o danych czynnikach i grupach krwi. Zawiera porady jak m.in. za pomocą ćwiczeń zwiększyć objętość płuc. Szkoda, że jest tak mało informacji o autorze.

Na półkach