Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Edgard
978-83-62482-24-5
koreański, kurs, Korea, języki
ChoiYoona

Koreański Kurs podstawowy: - 154 minut nagrań - tylko profesjonalni lektorzy, - przystępnie objaśniona gramatyka, - ćwiczenia z odpowiedziami, - ciekawostki na temat języka i kultury Korei, - autentyczne dialogi, - dodatkowe słówka i przydatne informacje. Koreański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw...

Koreański Kurs podstawowy:
- 154 minut nagrań - tylko profesjonalni lektorzy,
- przystępnie objaśniona gramatyka,
- ćwiczenia z odpowiedziami,
- ciekawostki na temat języka i kultury Korei,
- autentyczne dialogi,
- dodatkowe słówka i przydatne informacje.

Koreański Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie nauczyć się podstaw języka koreańskiego.

Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień – teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój i bez problemu poradzisz sobie w każdej codziennej sytuacji! Zamieszczone w książce ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami oraz kulturą Korei.

W skład kursu wchodzą: książka i dwie płyty audio z nagraniami.

Książka (208 stron) zawiera ciekawe dialogi, zapis nagrań wraz z tłumaczeniami i transkrypcją na alfabet łaciński, interesujące ćwiczenia, uczy też prawidłowej pisowni. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a liczne przykłady pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy. Ponadto znajdują się w niej liczne ciekawostki o kulturze Korei, m.in. o symbolach narodowych, najważniejszych zabytkach, kuchni, tradycyjnym stroju hanbok i o popularnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Wysokiej jakości nagrania (154 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłowy południowokoreański akcent. Wszystkie słówka, zwroty i dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów – rodowitych Koreańczyków. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki!

źródło opisu: EDGARD, 2010

źródło okładki: strona wydawnictwa Edgard: http://www.jezykiobce.p...»

Języka angielskiego uczyłam się od przedszkola, a potem w szkole poznałam język niemiecki. Stwierdziłam wtedy, że to już mi nie wystarcza i chcę poznać także inne języki. Na pierwszy ogień poszedł hiszpański i koreański, a w planach mam również język chiński i japoński. Jako, że jestem miłośniczką języków obcych i jestem zakochana w k-popie nie mogłam sobie odpuścić tej pozycji. Od dawna polowałam na kurs bądź słownik tego języka, ale nigdzie (dosłownie nigdzie!) nie można nic takiego znaleźć. Na ratunek przyszło mi moje ukochane wydawnictwo Edgard!

Koreański nie jest zbyt popularnym językiem w Polsce. Tylko niewielka grupa osób chce się go uczyć, tak jak i innych języków Dalekiego Wschodu. Moim celem jest nauczyć się w ciągu życia tak wielu języków jak tylko będę mogła, więc koreański obowiązkowo zalicza się do tej grupy.

Przyznam, że nie jest on banalnym językiem. Jeśli jednak chce się go nauczyć to można to zrobić, ale jeżeli będziemy robić to na siłę to nic nam z tego nie...

kolmanka | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

Ostatnio panuje istny szał na naukę języków azjatyckich. Ludzie głównie wybierają język japoński, ci odważniejsi chiński, a ludzie z większą wyobraźnią stawiają na koreański. Osobiście znam kilka osób, które postanowiło rozpocząć naukę języka koreańskiego, opierając się nie tylko na tradycyjnych kursach, ale i na animowanych serialach i koreańskich dramach.

Kurs wydawnictwa Edgard składa się z książki oraz 2 plyt CD, na której znajdują się nagrania dialogów i tekstów obejmujących kurs. Na wstępie autorzy opisują najlepsze ich zdaniem zasady, jakimi powinien kierować się samouk, aby sprawnie i z sukcesem nauczyć się języka koreańskiego. Oczywiście nie ma żadnej złotej reguły, której należy sztywno się trzymać. Nauka ma przede wszystkim sprawiać radość i przyjemność, a nie być przykrym obowiązkiem.

Kolejny rozdział poświęcony jest nauce alfabetu i gramatyce. Kilka słów o alfabecie. Miałam już do czynienia z nauką alfabetów japońskiego jaki i znaków chińskich i gdybym miała...

daehyunswife | 2016-08-16

Bardzo pomocna w nauce koreańskiego~ Zachęcam! Wiele ciekawych zadań, wszystko wyjaśnione tak, jak należy. Z czasem nauka staje się wręcz przyjemnością!

Aniela_Rose | 2015-04-17

Dobry kurs, choć przeznaczony bardziej dla podróżników niż osób chcących nauczyć się języka. Zawiera same praktyczne podstawy, mało miejsca na ćwiczenia pisania itp

sylvia | 2017-07-12
ChiHeng | 2016-04-20