Tom trzeci estetyki japońskiej pod redakcją Krystyny Wilkoszewskiej. Zawiera esej Krystyny Wilkoszewskiej "Życie i śmierć w wymiarze estetycznym" oraz przetłumaczone na język polski teksty: - Kuki Shuzo: Struktura iki - Tanizaki Junichiro: Pochwała cienia - Yamamoto Jocho: Hagakure (Ukryte wśród liści) - Michima Yukio: Wprowadzenie do Hagakure - Roger T. Ames: Bushido: sposób życia czy kodeks...

- Kuki Shuzo: Struktura iki
- Tanizaki Junichiro: Pochwała cienia
- Yamamoto Jocho: Hagakure (Ukryte wśród liści)
- Michima Yukio: Wprowadzenie do Hagakure
- Roger T. Ames: Bushido: sposób życia czy kodeks etyczny
- Graham Parkes: Ścieżki japońskiej umysłowości

źródło opisu: Wydawnictwo Universitas, 2005

źródło okładki: http://tezeusz.pl

Paweł Ślaza | 2011-01-13

kilka esejów składających się na tą książkę doskonale pokazuje m. in. różnice w mentalności Europejczyków i Japończyków. Godne polecenia :):):)

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Wybór tekstów może nie tak ciekawy jak w "Słowach i obrazach", ale za to tłumaczenie lepsze.

Scytia | 2017-05-03
| 2016-11-19