Z życia Smerfów

Okładka książki Z życia Smerfów Peyo
Okładka książki Z życia Smerfów
Peyo Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Przygody Smerfów (tom 8) komiksy
54 str. 54 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Przygody Smerfów (tom 8)
Tytuł oryginału:
Histoires de Schtroumpfs
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
1997-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1997-01-01
Liczba stron:
54
Czas czytania
54 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Tomasz Kłoszewski
Tagi:
Smerfy Peyo
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Przygody Smerfów. Smerf Czarnoksiężnik Yvan Delporte, Peyo
Ocena 7,0
Przygody Smerf... Yvan Delporte, Peyo...
Okładka książki Przygody Smerfów. Kosmosmerf Yvan Delporte, Peyo
Ocena 7,8
Przygody Smerf... Yvan Delporte, Peyo...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Przygody Smerfów. Smerfy i księga odpowiedzi Nine Culliford, Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost
Ocena 7,6
Przygody Smerf... Nine Culliford, Thi...
Okładka książki Przygody Smerfów. Smerf Reporter Ludo Borecki, Nine Culliford, Thierry Culliford, José Grandmont, Luc Parthoens
Ocena 7,3
Przygody Smerf... Ludo Borecki, Nine ...
Okładka książki Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zakazany Las Laurent Cagniat, Thierry Culliford, Jeroen De Coninck, Miguel Díaz Vizoso, Alain Jost, Paolo Maddaleni, Alain Maury, Luc Parthoens
Ocena 6,6
Smerfy i Wiosk... Laurent Cagniat, Th...
Okładka książki Yakari i Biały Bizon Derib, Job
Ocena 7,3
Yakari i Biały... Derib, Job

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1173
1141

Na półkach:

Prezentowany tutaj album zawiera serię 52 krótkich, jednostronicowych przygód niebieskich skrzatów, które pierwotnie były drukowane w różnych gazetach. Tom ten pojawił się już na naszym rynku znacznie wcześniej, bowiem w 1997 roku i był jednym z ostatnich wydanych przez Egmont, nim nastąpiła siedemnastoletnia przerwa w ukazywaniu się serii na polskim rynku wydawniczym. Od 2015 wrócono do niej i tym oto sposobem na półki księgarń wróciły komiksy o dzielnych Smerfach, które dla mnie są pewną karykaturą idealnego komunizmu. No bo jak inaczej mam rozumieć niemal utopijny socjalizm, promowany przez kilka mniej popularnych partii politycznych. Jednak nasi niebiescy przyjaciele to wesoła gromada, skora do psikusów.

Właśnie taki, bardzo luźny oraz wesoły wydźwięk ma prezentowany tutaj album. Każda historyjka jest po prostu śmieszna, najczęściej pozbawiona jakiegoś moralnego przesłania. Ma po prostu bawić i nic więcej. Innymi słowy, jest trochę inaczej niż przy długich przygodach, najczęściej zawierających drugie dno. Dlatego też w owych historyjkach spotkamy głównie Zgrywusa, Harmoniusza, Ważniaka, czy Śpiocha, będących prowodyrami humorystycznych sytuacji.

Tak naprawdę to wszystko co mogę napisać o tym albumie, nie rozwodząc się przy tym nad każdą z historyjek z osobna. Nie ma tutaj opowieści z udziałem Smerfetki, Gargamela albo Klakiera, bo są zwyczajnie zbędni. Pojawia się za to kilka razy Chorasek, czyli wiecznie chory smerf, który raczej rzadko występuje na pierwszym, a nawet drugim, planie większych opowieści. Papa Smerf też nie jest tutaj od ratowania sytuacji, a raczej robienia gagów. Na przykład gdy robił malinową nalewkę dla wioski i nie wiedział, że smerfy ja znalazły w dość niecodzienny sposób. Zatem jeśli ktoś jest fanem smerfów, albo lubi krótkie historyjki, to niech śmiało sięgnie po ten album. Z pewnością wzbogaci on kolekcję takiej osoby.

Prezentowany tutaj album zawiera serię 52 krótkich, jednostronicowych przygód niebieskich skrzatów, które pierwotnie były drukowane w różnych gazetach. Tom ten pojawił się już na naszym rynku znacznie wcześniej, bowiem w 1997 roku i był jednym z ostatnich wydanych przez Egmont, nim nastąpiła siedemnastoletnia przerwa w ukazywaniu się serii na polskim rynku wydawniczym. Od...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Smerfy to jedne z komiksowych postaci znane kilku pokoleniom miłośników opowieści o małych, niebieskich stworkach wykreowanych rzez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda znanego jako Peyo. Smerfy szybko stały się bohaterami filmów oraz serialu animowanego, a popularność postaci sprawiła, że po śmierci artysty jego syn, Thierry Culliford, przy współpracy z artystami tworzy kolejne historie. To właśnie wielkie zainteresowanie sprawia, że co jakiś czas do miłośników Smerfów trafiają nie tylko gadżety, ale i nowe odsłony przygód. Nie brakuje też wznowień.
Album „Z życia Smerfów” należy do oryginalnej twórczości belgijskiego rysownika. Każda z opowieści posiada morał, każda pozwala pokazać dziecku odmienny problem. Całość oczywiście bardzo lekka, zabawna, z elementami grozy (chociaż tym razem bez Gargamela) i z cartoonowymi rysunkami. Jednostronowe opowieści doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci, które nie są przekonane do tego, że czytanie to świetna zabawa. Niedługie opowieści zachęcą do czytania dłuższych i zapewnią świetną rozrywkę, która będzie dobrą alternatywą filmów animowanych. Smerfy polecam każdemu dziecku. Dzięki tym niebieskim stworkom młodzi czytelnicy pokochają czytanie.
Co znajdziemy w najnowszym albumie? Pięćdziesiąt dwie scenki z życia Smerfów, czyli możemy być pewni, że będzie i śmiesznie i pouczająco. Komiks otwiera opowieść o pracusiu, który wykorzystuje wór orzechów laskowych do wyprodukowania złota, aby kupić za nie wór orzechów laskowych. Niby prosta, niepozorna opowieść, ale pokazująca paradoksy naszych czasów, kiedy pracujemy, żeby móc odpocząć… Pojawi się też Zgrywus ze swoimi dziwnymi żartami i psotami, Maruda niecierpiący niczego, a zwłaszcza tego, że ktoś może znać jego upodobania, Śpioch nienadający się do żadnej pracy, lunatycy chcących zjeść pyszny tort, ciężki prezent od Pracusia, pechowość oszustów, praktyczne wykorzystanie trąbki w czasie upałów. Dowiemy się również, w jaki sposób szybciej i sprawniej malować domy, do jakich źródeł można dokopać się przy wykorzystaniu gałązki leszczyny, dlaczego w niektórych rękach nawet pozytywki brzmią źle, dlaczego poza cierpliwością trzeba jeszcze umieć dostrzec to, na co się czekało. Do tego poznamy projekt super ciągu w kominie oraz odkryjemy, że nim zaczniemy pouczać innych musimy zadbać o to, abyśmy sami nie popełniali błędów, przed którymi ostrzegamy. Pojawi się też poeta zmagający się z rymami, fotograf zapominający włożyć kliszę. Smerfy będą też bawiły się bańkami mydlanymi, a Chorasek złapie udar słoneczny w mroźmy dzień, a wszystko przez siłę autosugestii. Poznamy także nowe style malarskie oraz metody szybkiego zdobywania drewna zimą i budowania niezwykłych wież. Do tego Ważniak jak zwykle będzie wiedział lepiej, co dla innych ważne, ale nie będzie wiedział, w jaki sposób poprawić siebie. W wiosce pojawi się też indyk oraz odkryjemy jak wróżby źle wpływają na relacje w małych społecznościach. Smerfy okażą się też opiekuńcze oraz zaradne, co czasami prowadzi do kurczenia się drabin w praniu. Wiodące spokojne życie niebieskie istotki są świadome tego, że wszystko czego im trzeba już mają, bo żyją w dbającej o siebie społeczności. Niektórzy odkryją, że rośliny też mają uczucia, a nauka gwiazdozbiorów bardzo bolesna. Będą też randki, poszukiwanie rozwiązań codziennych problemów, czarowanie i poprawianie urody. Wszystkie opowieści mieszczą się na jednej stronie i mogą być pretekstem do dłuższych dyskusji poruszających ważne tematy.
Całość zabawna, przyjemna w odbiorze, przez co na pewno sprawdzi się, jako lektura dla dzieci.

Smerfy to jedne z komiksowych postaci znane kilku pokoleniom miłośników opowieści o małych, niebieskich stworkach wykreowanych rzez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda znanego jako Peyo. Smerfy szybko stały się bohaterami filmów oraz serialu animowanego, a popularność postaci sprawiła, że po śmierci artysty jego syn, Thierry Culliford, przy współpracy z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Smerfy to jedne z komiksowych postaci znane kilku pokoleniom miłośników opowieści o małych, niebieskich stworkach wykreowanych rzez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda znanego jako Peyo. Smerfy szybko stały się bohaterami filmów oraz serialu animowanego, a popularność postaci sprawiła, że po śmierci artysty jego syn, Thierry Culliford, przy współpracy z artystami tworzy kolejne historie. To właśnie wielkie zainteresowanie sprawia, że co jakiś czas do miłośników Smerfów trafiają nie tylko gadżety, ale i nowe odsłony przygód. Nie brakuje też wznowień.
Album „Z życia Smerfów” należy do oryginalnej twórczości belgijskiego rysownika. Każda z opowieści posiada morał, każda pozwala pokazać dziecku odmienny problem. Całość oczywiście bardzo lekka, zabawna, z elementami grozy (chociaż tym razem bez Gargamela) i z cartoonowymi rysunkami. Jednostronowe opowieści doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci, które nie są przekonane do tego, że czytanie to świetna zabawa. Niedługie opowieści zachęcą do czytania dłuższych i zapewnią świetną rozrywkę, która będzie dobrą alternatywą filmów animowanych. Smerfy polecam każdemu dziecku. Dzięki tym niebieskim stworkom młodzi czytelnicy pokochają czytanie.
Co znajdziemy w najnowszym albumie? Pięćdziesiąt dwie scenki z życia Smerfów, czyli możemy być pewni, że będzie i śmiesznie i pouczająco. Komiks otwiera opowieść o pracusiu, który wykorzystuje wór orzechów laskowych do wyprodukowania złota, aby kupić za nie wór orzechów laskowych. Niby prosta, niepozorna opowieść, ale pokazująca paradoksy naszych czasów, kiedy pracujemy, żeby móc odpocząć… Pojawi się też Zgrywus ze swoimi dziwnymi żartami i psotami, Maruda niecierpiący niczego, a zwłaszcza tego, że ktoś może znać jego upodobania, Śpioch nienadający się do żadnej pracy, lunatycy chcących zjeść pyszny tort, ciężki prezent od Pracusia, pechowość oszustów, praktyczne wykorzystanie trąbki w czasie upałów. Dowiemy się również, w jaki sposób szybciej i sprawniej malować domy, do jakich źródeł można dokopać się przy wykorzystaniu gałązki leszczyny, dlaczego w niektórych rękach nawet pozytywki brzmią źle, dlaczego poza cierpliwością trzeba jeszcze umieć dostrzec to, na co się czekało. Do tego poznamy projekt super ciągu w kominie oraz odkryjemy, że nim zaczniemy pouczać innych musimy zadbać o to, abyśmy sami nie popełniali błędów, przed którymi ostrzegamy. Pojawi się też poeta zmagający się z rymami, fotograf zapominający włożyć kliszę. Smerfy będą też bawiły się bańkami mydlanymi, a Chorasek złapie udar słoneczny w mroźmy dzień, a wszystko przez siłę autosugestii. Poznamy także nowe style malarskie oraz metody szybkiego zdobywania drewna zimą i budowania niezwykłych wież. Do tego Ważniak jak zwykle będzie wiedział lepiej, co dla innych ważne, ale nie będzie wiedział, w jaki sposób poprawić siebie. W wiosce pojawi się też indyk oraz odkryjemy jak wróżby źle wpływają na relacje w małych społecznościach. Smerfy okażą się też opiekuńcze oraz zaradne, co czasami prowadzi do kurczenia się drabin w praniu. Wiodące spokojne życie niebieskie istotki są świadome tego, że wszystko czego im trzeba już mają, bo żyją w dbającej o siebie społeczności. Niektórzy odkryją, że rośliny też mają uczucia, a nauka gwiazdozbiorów bardzo bolesna. Będą też randki, poszukiwanie rozwiązań codziennych problemów, czarowanie i poprawianie urody. Wszystkie opowieści mieszczą się na jednej stronie i mogą być pretekstem do dłuższych dyskusji poruszających ważne tematy.
Całość zabawna, przyjemna w odbiorze, przez co na pewno sprawdzi się, jako lektura dla dzieci.

Smerfy to jedne z komiksowych postaci znane kilku pokoleniom miłośników opowieści o małych, niebieskich stworkach wykreowanych rzez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda znanego jako Peyo. Smerfy szybko stały się bohaterami filmów oraz serialu animowanego, a popularność postaci sprawiła, że po śmierci artysty jego syn, Thierry Culliford, przy współpracy z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7938
6793

Na półkach: ,

CODZIENNOŚĆ SMERFÓW

Moja przygoda z komiksowymi Smerfami zaczęła się w roku 1997, kiedy to w moje ręce trafił album „Kosmosmerf”. Potem kupiłem jeszcze trzy kolejne, zanim wydawca przerwał publikację, a wśród nich znalazł się też tom „Z życia Smerfów”, zbiór krótkich historyjek przedstawiających codzienność naszych bohaterów. Jednocześnie to jedna z najbardziej satyrycznych odsłon serii, pokazująca przy okazji różnorodność i bogactwo stworzonej przez Peyo opowieści.

Smerfy to małe niebieskie stworki mieszkające w lesie. Prawie nikt nie wie o ich istnieniu, choć zły czarodziej Gargamel marzy o złapaniu ich do swoich niecnych celów. Najczęściej przeżywają wiele szalonych przygód, równie często jednak przygodą stają się dla nich nawet najprostsze codzienne rzeczy. A jak wygląda owa ich codzienność? Na to pytanie odpowiada właśnie ten tom. W krótkich opowiastkach Pracuś wynajduje maszynę, która przemienia orzechy w złoto, Smerfy odkrywają jak huśtawka może przydać im się do… malowania domów, a nawet będą próbowały wyhodować drzewo brzoskwiniowe. A to zaledwie początek! Czytając dalej przekonacie się, co by było gdyby Ważniak pomagał w ścinaniu gałęzi. Potem zobaczymy jak nasze małe niebieskie skrzaty ustawiają się do grupowego zdjęcia. Później czeka nas odkrycie skąd w zimę Głupcio bierze opał. Wreszcie zaś dowiemy się co ma malarz do czarnych myśli i… pięknego zachodu słońca.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/smerfy-8-z-zycia-smerfow-yvan-delporte.html

CODZIENNOŚĆ SMERFÓW

Moja przygoda z komiksowymi Smerfami zaczęła się w roku 1997, kiedy to w moje ręce trafił album „Kosmosmerf”. Potem kupiłem jeszcze trzy kolejne, zanim wydawca przerwał publikację, a wśród nich znalazł się też tom „Z życia Smerfów”, zbiór krótkich historyjek przedstawiających codzienność naszych bohaterów. Jednocześnie to jedna z najbardziej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
226
217

Na półkach: , ,

"Z życia smerfów" zawiera 52 historyjki o smerfach, każda na jedną stronę i posiadająca osobny tytuł. Spotkałam się z opinią, że to chyba najsłabszy tom z serii jaki u nas wydano, ale dla mnie są równie miłe i sympatyczne jak dłuższe historyjki, ot - takie krótkie scenki z codzienności wioski, z codziennych zabaw i prac małych, niebieskich smerfów :)

"Z życia smerfów" zawiera 52 historyjki o smerfach, każda na jedną stronę i posiadająca osobny tytuł. Spotkałam się z opinią, że to chyba najsłabszy tom z serii jaki u nas wydano, ale dla mnie są równie miłe i sympatyczne jak dłuższe historyjki, ot - takie krótkie scenki z codzienności wioski, z codziennych zabaw i prac małych, niebieskich smerfów :)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    32
  • Chcę przeczytać
    12
  • Komiksy
    7
  • Posiadam
    6
  • Bajki
    2
  • Typ A: Literatura piękna
    1
  • Posiadam: Smerfy
    1
  • Ulubione
    1
  • Dziecięce/młodzieżowe
    1
  • Typ A: Gatunek: Komiks
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Z życia Smerfów


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także