Gwiazdy Pop & Rock

Wydawnictwo: Panda Press
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
muzyka

Książka autorstwa Marka Sierockiego, popularnego dziennikarza muzycznego w której przedstawia biografię artystów odnoszących sukcesy w latach 80-tych i początku 90-tych XX wieku, m.in. Depeche Mode, Madonna, Michael Jackson, Pet Shop Boys, Queen, Roxette.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2012-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka

Książka ta po blisko dwudziestu latach stanowi już czystą ciekawostkę. Większość artystów opisanych toczyło dalej karierę w muzycznym show-biznesie. Na początku lat 90-tych gdzie dostęp do internetu był znikomy trudno było znaleźć jakkolwiek informacje o ulubionych zespołach/wokalistach. Jakieś wzmianki w czasopismach... ale to nie było to. Marek Sierocki w ciekawy sposób opisał sylwetki ówczesnych gwiazd sceny muzycznej spod znaku pop/rock uzupełniając także o dyskografie. Książka nie jest wolna od błędów. Są minimalne ale da się je "przełknąć". Perełka wydawnicza przede wszystkim dla znawców tematu i nie tylko. Polecam.

Tommi | 2015-01-22
książek: 1966