Jan Paweł II. Mój umiłowany Poprzednik

Tłumaczenie: Robert Łobko
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Giovanni Paolo II. Il mio amato predecessore
Łukasz

Jan Paweł II i Benedykt XVI to dwaj ostatni papieże, których wiele łączy. Prawie rówieśnicy, obaj z Europy Środkowej, choć w czasie tragicznych wydarzeń II wojny światowej znaleźli się po przeciwnych stronach frontu. Razem brali udział w obradach II Soboru Watykańskiego, a potem przez prawie ćwierć wieku ściśle współpracowali ze sobą na Watykanie. Te zewnętrzne zbieżności nie mówią jednak o tym, co najważniejsze: w ciągu wielu lat owocnej współpracy między Papieżem Polakiem i Prefektem Kongregacji Nauki Wiary zawiązała się głęboka więź wzajemnego szacunku, serdeczności i przyjaźni.

Benedykt XVI w swoich wzruszających wspomnieniach, zamieszczonych w tej książce, ukazuje różne odcienie papieskiego posługiwania i świętości Jana Pawła II. Przedstawia kilka decydujących momentów niezwykłego pontyfikatu, a przede wszystkim pozwala odkryć serce wielkiego Papieża.

Książka ma niezwykłą wartość osobistego świadectwa obecnego papieża Benedykta XVI na temat swojego poprzednika. Cel tej publikacji jest dwojaki: wsparcie czci oddawanej Janowi Pawłowi II, a także ukazanie silnej, a zarazem subtelnej przyjaźni między ostatnimi dwoma papieżami - co jest absolutną nowością w historii papiestwa, a także bezcennym i budującym przykładem dla wszystkich współczesnych!

W prosty, a zarazem odważny sposób nowy papież staje w szeregu wiernych, którzy pragną wyrazić Janowi Pawłowi II swój szacunek i miłość. Podtrzymując wzrastającą nieustannie falę ciepłych wspomnień, Benedykt XVI zaprasza do naśladowania bezkompromisowej odwagi i przeogromnej wiary Papieża Polaka, do nieustawania tak jak on na modlitwie, pomimo wielu ważnych obowiązków.

Jest to niezwykła książka, dzięki której polski czytelnik może poznać z bliska Jana Pawła II, widzianego oczyma jego serdecznego przyjaciela i następcy, Benedykta XVI.

źródło opisu: Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, 2007

źródło okładki: Edycja Świętego Pawła

Agnieszka | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, Religia, Z 2014
Przeczytana: 26 czerwca 2014

"Ważne jest, w co wierzymy,
ale jeszcze ważniejsze, komu wierzymy"

Książka zawiera teksty papieża Benedykta XVI o Janie Pawle II. Ujmuje głęboki szacunek i zrozumienie jakim autor darzy swego poprzednika.

karola | 2017-02-13
Aleksandra Nycz | 2017-01-04