Microsoft® Excel® 2010. Analiza i modelowanie danych biznesowych

Tłumaczenie: Janusz Machowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Microsoft Press". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: APN Promise
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Microsoft® Excel® 2010. Data Analysis and Business Modeling
Adam

Książka pozwala opanować techniki modelowania i analizy danych, umożliwiające przekształcanie danych w końcowe wnioski. Od ponad 10 lat Wayne Winston uczy klientów korporacyjnych i studentów MBA najbardziej efektywnych sposobów wykorzystywania programu Excel do pomocy w rozwiązywaniu problemów biznesowych i podejmowaniu lepszych decyzji. Teraz ten zdobywca wielu nagród akademickich dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem na stronach praktycznego, opartego na przykładach wziętych z życia podręcznika – w pełni uaktualnionego do wersji programu Excel 2010!
Doskonalenie umiejętności wykorzystywania programu Excel do rozwiązywania autentycznych problemów!
• Modelowanie ryzyka inwestycji i zwrotu
• Analizowanie wydajności działu sprzedaży
• Tworzenie najlepszych, najgorszych i najbardziej prawdopodobnych scenariuszy
• Porównywanie opcji leasingu i zakupu oraz obliczanie warunków kredytu
• Badanie wpływu ceny, reklamy i czynnika sezonowości na wielkość sprzedaży
• Precyzyjne zarządzanie zapasami
• Ustalanie wartości przywiązania klienta
• Obliczanie progu rentowności i zwrotu z inwestycji
• Planowanie zapewniające maksymalną wydajność
• Wyrażanie w liczbach przewagi z tytułu „gry u siebie”
• Przewidywanie rozwoju firmy, wyniku wyborów i tak dalej!
• Plus­ krótkie omówienie dodatku PowerPivot do programu Excel
O Autorze
Wayne L. Winston, profesor technik operacyjnych i decyzyjnych w Kelley School of Business na Uniwersytecie stanu Indiana, otrzymał ponad 25 nagród nauczycielskich MBA. Poprowadził też kursy technik modelowania z użyciem programu Excel dla tysięcy analityków pracujących dla firm z listy Fortune 500. Był też konsultantem wielu innych organizacji, w tym także zawodowej drużyny koszykówki. Jest autorem 15 książek o programie Excel i nauce zarządzania, w tym także pozycji zatytułowanej Mathletics, poświęconej matematyce i sportowi.
Specjalna strona sieci Web dotycząca tej książki zawiera:
• Setki zadań opartych na scenariuszach wziętych z życia
• Pliki z wszystkimi przykładami omawianymi w książce – plus szablony do indywidualnego wykorzystania
Szczegółowe informacje o książce i wymagania systemowe są podane we Wstępie do ksiązki.
Dla analityków biznesowych oraz średnio i bardzo zaawansowanych użytkowników programu Excel

źródło opisu: http://www.ksiazki.promise.pl/aspx/produkt.aspx?pi...(?)

źródło okładki: http://img.promise.pl/img/grafika/600/634479699318417165.jpg

Jeey | 2015-10-31

Od strony merytorycznej książka stoi na bardzo wysokim poziomie. Niestety polskie tłumaczenie całkowicie zawiodło. Pomijając niezliczoną ilość literówek największym absurdem jest sformułowanie treści zadań. Brak ujednoliconych założeń, co w wielu zadaniach prowadzi do zakłopotania. Jednak największym problemem jest część zadań, która jest po prostu sprzeczna z logiką i podstawowymi zasadami ekonomii oraz matematyki, co nie zdarza się w oryginalnej wersji.

Jarosław Dąbrowski | 2015-01-26

Świetna książka (chociaż mam wersję dla Excella 2013). Polecam ze względu na dużą ilość przykładów z życia i skutecznych rozwiązań. Dobra nie tylko dla tych którzy zajmują się ekonomią ale i dla biologów - przecież niektóre przykłady można spokojnie zaimportować do tej najpiękniejszej z nauk

maniczko | 2016-09-18
Na półkach: Teraz czytam