Czas i to, co inne

83-86989-48-3
Filozofia, ontologia, inny
filozofia i etyka
m_w

Książka ta jest zapisem czterech wykładów wygłoszonych w Paryżu w roku akademickim 1946/47 przez Emmanuela Levinasa (1906-1995 - jednego z najwybitniejszych filozofów współczesnych.Niniejsza książka jest świadectwem kształtowania się zrębów jego dojrzałej filozofii.Myśli autora dotyczące bezsensowności bezosobowego istnienia, tragizmu samotności, sekretu cierpienia i śmierci, czasu, jako istoty relacji z innym człowiekiem, fenomenu kobiecości i metafizycznej funkcji relacji erotycznej - oblekają w słowa, które tutaj brzmią bodaj najczyściej.

źródło opisu: Wydawnictwo KR 1999

źródło okładki: Wydawnictwo KR 1999