Bóg, śmierć i czas

978-83-240-1058-5
filozofia XX w.
filozofia i etyka
Raptozaur

Bóg, śmierć i czas to zapis dwóch cykli wykładów wygłoszonych przez Emmanuela Levinasa w roku akademickim 1975-1976, dotychczas niedostępnych po polsku. Jeden z najwybitniejszych filozofów XX wieku analizuje poglądy na naturę Boga, śmierci i czasu zawarte w dziełach innych wielkich filozofów - głównie Heideggera, Kanta, Hegla, Husserla, Bergsona, a także Platona i Arystotelesa. Przedstawia również własne koncepcje i pytania.

Asasello Astrowariat | 2013-11-04
Foe Nus | 2013-08-15