Heidegger i filozofia współczesna

Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
filozofia i etyka

Martin Heidegger (1889-1976), uczeń Husserla i Rickerta, twórca ontologii fundamentalnej, należy do najbardziej wpływowych filozofów współczesnych. Zajmował się głównie problemem sensu bytu człowieka. Pisma Heideggera uchodzą za wyjątowo hermetyczne i trudne. Książka w sposób przystępny i uporządkowany prezentuje myśl i dorobek Heideggera oraz jego miejsce we współczesnej filozofii. W II...

Pisma Heideggera uchodzą za wyjątowo hermetyczne i trudne. Książka w sposób przystępny i uporządkowany prezentuje myśl i dorobek Heideggera oraz jego miejsce we współczesnej filozofii. W II wydaniu autor rozszerzył wstęp i dodał esej pt. "Krótka historia Apokalipsy i jej zeświecczenia".

Dariusz Karbowiak | 2011-05-16

Książkę można potraktować jako wstęp do studiowania dzieł Heideggera, filozofa który pozwala nam zrozumieć i szukać sensu w bez końca zmieniającym i różnorodnym świecie.
Osobiście posiadam drugie wydanie już uzupełnione, wydane także przez PIW jednakże w nowszej szacie graficznej niż okładka która znalazłem w sieci.

Amused | 2016-11-22
Na półkach: Przeczytane, Nie-piękna